Apple może zaprzestać rozwoju iPada mini skupiając się na 'iPadzie Pro'

Apple może zaprzestać rozwoju iPada mini skupiając się na ‘iPadzie Pro’

Published by in iPad on Listopad 4th, 2014

mini-ipad1

Apple może mieć plan zaprzestania produkcji iPada mini w celu skoncentrowania wysiłków na nadchodzącego, większego “iPada Pro”, wynika z plotek Tajwańskiego Economic Daily News. Strona wierzy, że Apple zaprzestanie aktualizacji 7,9-calowego iPada Mini w przyszłym roku, co uczynić może, że nowy iPad Mini 3 wydany w październiku, może być ostatnim tabletem w tej serii.

Mówi się, że to preferencje w kierunku większych rozmiarów ekranu, wprowadzenie 5,5-calowego iPhone’a 6 Plus, spadek sprzedaży iPada i “ostra konkurencja” na rynku tabletów doprowadziła do rzekomej decyzji o zaprzestaniu produkcji iPada mini.

Patrząc na to z boku, to faktycznie było trochę zaskakujące gdy Apple ogłosił ważną aktualizację iPada Air w październiku, wprowadzając do niego ulepszony procesor A8X, Touch ID, cieńszą obudowę, ulepszoną kamerę, natomiast w iPada mini 3 tylko wsparcie Touch ID bez żadnych innych nowości. Plotki sugerują, że stosunkowo niewielka aktualizacja była spowodowana zdecydowanie mniejszą popularnością iPada Mini w porównaniu do 9,7-calowego iPada Air.

Apple znany jest w wycofywania się z produktów, które nie sprzedają się dobrze. Na przykład, Apple inwestuje znacznie mniej  zasobów w iPoda touch, a urządzenie to nie otrzymuje regularnych aktualizacji. Piąta generacja iPoda touch została wydana w 2012 roku, a choć urządzenie w tamtym momencie otrzymało istotną aktualizację, to od tego momentu otrzymało zaledwie kilka minimalnych zmian związanych z pojemnością i ceną. Jest zatem też możliwe, że iPad mini może pójść drogą iPoda touch – pozostanie dostępny w składzie produktu, ale nie będzie ulepszany.

“IPad Pro” firmy Apple, który jak mówi się zastąpi iPada mini towarzysząc iPadowi Air, ma mieć rozmiar ekranu między 12,2 i 12,9 cala. Jak ostatnio informowano, może być nieco grubszy niż iPad Air 2, ale w okolicach 7 mm i może posiadać głośniki stereo oraz wyświetlacz o bardzo dużej rozdzielczości. Data wydania iPada Pro pozostaje niejasna. Wczesne plotki sugerowały premierę na początku roku 2015, ale Apple przesunął ją w celu skoncentrowania się na iPhone’ie 6 Plus.© 2018 AppleWorld