Apple Music podpisuje umowę na wyłączność list odtwarzania Ministry of Sound

Apple Music podpisuje umowę na wyłączność list odtwarzania Ministry of Sound

Apple podpisał umowę na ekskluzywne playlisty dostarczane przez wytwórnie Ministry of Sound poinformował przedstawiciel firmy Apple w wywiadzie z Variety. 

Zgodnie z warunkami partnerstwa listy odtwarzania utworzone przez Ministry of Sound będą dostępne w Apple Music od czwartku 4 października.

Będąc własnością Sony, Ministry of Sound oferuje obecnie kilka popularnych list odtwarzania na Spotify, takich jak “Dance Nation”, “Rave Nation” i “R & B Mixtape”. Z powodu podpisania nowej umowy z Apple Music, listy odtwarzania, z których część ma setki tysięcy obserwatorów, w ciągu najbliższych kilku dni zostaną wycofane ze Spotify i innych usług poza Apple.

Ministry of Sound, założona w 1993 roku, jest jedną z największych wytwórni zajmujących się muzyką taneczną i określana się jako “The Home of Dance Music”. Ministry of Sound reprezentuje artystów takich jak London Grammar, DJ Fresh, Sigala, Marshmello, Yogi i innych.

Jak podkreśla Variety, nie jest to pierwsza umowa Apple na wyłączną listę odtwarzania, a listy odtwarzania to kolejna dziedzina, w której Apple Music, Spotify i inne serwisy strumieniowe mogą podjąć próbę rywalizacji.

Spotify jest dobrze znane z list odtwarzania działających na zasadach algorytmicznych i opartych na nastroju, które według wielu są lepsze od tych dostarczanych przez Apple. Apple może być w stanie przyciągnąć więcej subskrybentów, oferując ekskluzywne listę odtwarzania z zawartością niedostępną nigdzie indziej.

Apple pracował już nad udostępnianiem klientom innych ekskluzywnych produktów, w tym wczesnych wydań albumów, albumów niedostępnych nigdzie indziej, teledysków, dokumentów i innych.


© 2019 AppleWorld