Apple Music zostaje pierwszym serwisem streamingowym dającym dostęp do niezależnych remiksów i mashup'ów

Apple Music zostaje pierwszym serwisem streamingowym dającym dostęp do niezależnych remiksów i mashup’ów

martin-garrix-945-4501-1-800x381

Firma Apple ogłosiła nowe partnerstwo z Dubset Media Holdings mając na celu strumieniowanie tysiąca zremiksowanych utworów i setów DJskich, zarówno w oparciu o oryginalne nagrania, które wcześniej nie były dostępne ze względu na kwestie praw autorskich. Apple Music będzie pierwszym serwisem strumieniującym muzykę, który zapewni dostęp do tych wcześniej nielicencjonowanych utworów, informuje Billboard.

Dubstep będzie wykorzystywał technologię o nazwie MixBank w celu analizy remixów lub mixów DJ’ów i identyfikowania istniejących nagrań w pliku, opłacenia niezbędnych praw autorskich i dystrybucję mixów za pośrednictwem serwisu Apple Music i innych usług transmisji strumieniowej. Proces ten może trwać około 15 minut dla 60 minutowego nagrania.

Wzrost popularności muzyki elektronicznej doprowadził do coraz większej liczby użytkowników generujących remiksy, mash-upy oraz mixy popularnych piosenek przez DJ’ów, a to partnerstwo pomoże sprowadzić te podziemne utwory do Apple Music i potencjalnie w przyszłości wszystkich 400 dystrybutorów.

Dubstep zachowa procent przychodów za dostarczenie licencji i będzie płacił DJ’om i remixerom procent tego przychodu. Usługa pozwala po raz pierwszy zarabiać każdemu na tej zawartości. Dystrybutor cyfrowy posiada umowy z ponad 14 000 wytwórni i wydawców.© 2018 AppleWorld