Apple negocjuje z Drake'iem, Pharrellem Williamsem i Davidem Guetta w rolach specjalnych gości iTunes Radio

Apple negocjuje z Drake’iem, Pharrellem Williamsem i Davidem Guetta w rolach specjalnych gości iTunes Radio

Published by in Music on Czerwiec 1st, 2015

iTunes-Radio-Devices

Apple prowadzi rozmowy w sprawie podpisania kontraktu m.in z artystami takimi jak Drake, Pharrell Williams i David Guetta do odnowionej usługi iTunes Radio, wynika z informacji podanych przez New York Post. Raport twierdzi również, że Apple nadal negocjuje z wytwórniami płytowymi do nowego serwisu Apple Music i chce oferować trzymiesięczny bezpłatny okres próbny dla usługi transmisji strumieniowej muzyki.

Apple Music ma być podobno łączyć w sobie najlepsze cechy dotychczasowych usług muzycznych takich jak Pandora, Spotify i YouTube w jedną usługę, w tym strumieniowe przesyłanie muzyki i wideo, strony artystów, sekcję udostępniania Apple Connect i odświeżoną wersję iTunes Radio. Apple chciał również oferować teksty utworów jako część usługi, ale nie chce dopłacać wytwórniom za oferowanie tej funkcji.

Oczekuje się, że Apple ogłosi nową usługę streamingu muzyki w dniu 8 czerwca podczas dorocznej Worldwide Developers Conference w San Francisco, opierając się na przejętych aktywach w postaci zeszłorocznego zakupu Beats Music. Firma chce podobno zachęcić klientów do rejestracji w Apple Music, oferując wymianę podobną jak w SoundCloud, ekskluzywne materiały i wspomniany trzymiesięczny okres próbny.

Czy faktycznie będzie to usługa warta zainteresowania zobaczymy już wkrótce.© 2018 AppleWorld