Apple negocjuje z operatorami podniesienie ceny za iPhone 6 o 100 dolarów

Apple negocjuje z operatorami podniesienie ceny za iPhone 6 o 100 dolarów

koncepcja iPhone 6

Apple negocjuje podobno z operatorami komórkowymi nad podniesieniem średniej ceny iPhone’a 6 o około 100 dolarów, twierdzi analityk Jefferies Peter Misek. Operatorzy początkowo odmawiali podniesienia ceny podstawowej 199 dolarów za iPhone’a z dwuletnią umową jaka obowiązuje w USA, ale mogą nie być w stanie oprzeć się takiej podwyżce, gdyż iPhone 6 zapowiadany jest jako hit 2014 roku.

“Możliwość taka na pierwszy rzut oka była zbyt daleko idąca w świetle obaw inwestorów dotyczących możliwych dotacji operatorów i obniżaniem cen telefonów w związku z nasyceniem rynku smartfonów i ich brakiem zróżnicowania” komentuje Míšek. “Ale uważamy, że ten ogólny brak zróżnicowania może być powodem, dla którego Apple będzie w stanie uzyskać wzrost cen. Operatorzy zdają sobie sprawę, że iPhone 6 będzie najprawdopodobniej najwyższej klasy telefonem wypuszczonym w drugiej połowie roku, oraz że stracą klientów nie oferując go”

Oczekuje się, że Apple iPhone 6 pokaże się w trzecim kwartale tego roku, a plotki sugerują, że telefon będzie początkowo dostępny z ekranem dotykowym 4,7 calowym. Większa wersja 5,5-calowa może pojawić się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku.

Wraz z większym wyświetlaczem, nowa generacja iPhone’a może zawierać cieńszą konstrukcję, nowy procesor A8, dotykowy czujnik odcisków palców Touch ID, 1 GB pamięci RAM oraz ulepszony aparat z optyczną stabilizacją obrazu. Oczekuje się, że iPhone 6 pojawi się z nowym systemem iOS 8, ​​który może posiadać nową aplikację Healthbook, ulepszone Mapy i asystenta głosowego Siri.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Tagi:


© 2018 AppleWorld