Apple obiecuje nowe przejściówki z iPhone'a 5 na HDMI oraz VGA

Apple obiecuje nowe przejściówki z iPhone’a 5 na HDMI oraz VGA

Niemałą konsternację zaczyna wywoływać odkrycie braku kompatybilności wstecznej nowego złącza dokującego Lightning w iPhone’ie 5. Okazuje się, że adapter Lightning do 30-stykowego złącza nie transmituje wideo, oraz może nie współpracować ze wszystkimi stacjami dokującymi audio.

Jeden z czytelników MacRumors wyraził szczególne zaniepokojenie brakiem wsparcia wideo, zauważając, że wiele nowoczesnych systemów samochodowej rozrywki korzysta z funkcji przesyłania wideo przez złącze 30-stykowym do wyświetlania i obsługi aplikacji z jednostki głównej. Wydaje się jednak, że Apple ma na to co najmniej częściowe rozwiązanie.

Jak informuje The Verge, Apple pracuje nad dwoma kolejnymi adapterami – Lightning do HDMI i Lightning do VGA. Cytując rzecznika Apple: “będą one dostępne w najbliższych miesiącach.” Bez tych adapterów, użytkownicy iPhone’a 5 pozostają jak na razie z jedyną opcją wyjścia wideo z urządzenia poprzez AirPlay.

The Verge nie ujawnia ceny, ale cyfrowy adapter AV Apple z 30-pinowego złącza do HDMI przeznaczony dla iPhone’a 4S iPada to koszt 169 złotych.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld