Apple obniża ceny przejściówek USB-C

Apple obniża ceny przejściówek USB-C

obnizka-cen-kabli-ucb-c

Aby ułatwić życie klientom, którzy zakupili nowy MacBook Pro z portami USB-C, Apple obniżył ceny wszystkich swoich adapterów USB-C.

Najprostsza przejściówka USB-C na USB, która wcześniej kosztowała 99 złotych teraz kosztuje 49 złotych podczas gdy droższa wieloportowa przejściówka z USB-C na cyfrowe AV jest teraz dostępna za 249 złotych zamiast 349 złotych. Nawet nowo wydana przejściówka z portu Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 zanotował spadek ceny z 249 złotych na 149 złotych.

Apple również obniżył ceny wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych USB-C dostępnych na apple.pl. Akcesoria USB-C zostaną obniżone o około 25 procent a niektóre nawet więcej.

zrzut-ekranu-2016-11-05-o-19-27-18

Obniżki cen adapterów Apple USB-C i akcesoriów mają uspokoić klientów, którzy są niezadowoleni z wysokich cen MacBook Pro w połączeniu z potrzebą zakupu szerokiej gamy adapterów do korzystania z nowego notebooka ze starszymi urządzeniami peryferyjnymi. Niższe ceny adapterów Apple mogą również być bardziej konkurencyjne z szeroką gamą innych producentów dostępnych na rynku. Apple wyjaśnił obniżki cen w oświadczeniu wydanym dla The Verge:

“Zdajemy sobie sprawę, że wielu użytkowników, szczególnie profesjonalnych, pracuje wciąż na złączach starszych i muszą na bieżąco wykonywać swoją pracę nawet w obliczu przejścia. Chcemy pomóc im przejść do najnowszych technologii i urządzeń peryferyjnych, a także przyspieszyć rozwój nowego ekosystemu. Do końca roku obniżamy ceny wszystkich urządzeń peryferyjnych USB-C i Thunderbolt 3, które sprzedajemy, a także ceny adapterów USB-C i kabli Apple. ”

Apple nie wspominał nic o rozwiązaniu dla klientów, którzy już zakupili adaptery do korzystania wraz z  nowym MacBookiem Pro, ale niedawane zakupy można zwrócić do Apple Store i dokonać ich ponownie w nowej niższej cenie.© 2018 AppleWorld