Apple obniża zamówienia na części do iPhone'a 5 z powodu słabego popytu

Apple obniża zamówienia na części do iPhone’a 5 z powodu słabego popytu

3d-render-iphone-5-4

Wall Street Journal donosi, że Apple zmniejszył zamówienia komponentów dla iPhone’a 5 na ten kwartał, w odpowiedzi na słabsze niż oczekiwano zapotrzebowanie.

Zamówienia na ekrany do iPhone’a 5 na kwartał styczeń-marzec, spadło o mniej więcej połowę tego, co firma już wcześniej planowała zamówić  – powiedziały dwie osoby znające temat (…) Firma również przycięła zamówienia na inne części niż ekrany, powiedziały inne osoby. Apple zgłosił dostawcom cięcia zamówień już w zeszłym miesiącu.

Istnieją doniesienia, że Apple zamierza uruchomić następną generację iPhone’a w połowie tego roku, jako część szerszych wysiłków na rzecz skrócenia cyklu aktualizacji produktów. Plotki wskazywały także, że Apple przymierza się do tańszej wersji iPhone’a, aby spowolnić tempo wzrostu Androida i jego czołowego producenta Samsunga.

Nie jest niczym niezwykłym dla popytu, a tym samym dla zamówień podzespołów, słabnące zapotrzebowanie po aktualizacji sprzętu, ale iPhone 5 jest na rynku zaledwie cztery miesiące, a cięcie produkcji w tej fazie cyklu urządzenia z pewnością wywoła problemy dla firmy, jej inwestorów i innych osób ściśle przyglądającym się wydajnością firmy Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...