Apple oficjalnie zaprasza na swoją konferencję 12 września

Apple oficjalnie zaprasza na swoją konferencję 12 września

Firma Apple rozesłała dziś do mediów oficjalne zaproszenia na coroczną konferencję poświęconą iPhone’owi, która to odbędzie się w tym roku we wtorek, 12 września o godzinie 10:00 czasu pacyficznego w Steve Jobs Theater w nowym kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii. Zaproszenie zatytułowane jest “Let’s meet at our place” (Spotkajmy się w naszym miejscu).

Jesienna konferencja 2017 roku będzie najważniejsza od lat dzięki debiutowi radykalnie przebudowanego telefonu iPhone, wyposażonego w wyświetlacz “od krawędzi do krawędzi”, pionową tylną kamerę, funkcje rozpoznawania twarzy, ulepszony procesor oraz bezprzewodową funkcję ładowania indukcyjnego. Nowy telefon iPhone posiada wyświetlacz podobny do rozmiaru wyświetlacza 5,5-calowego telefonu iPhone 7 Plus, ale z obudową bliższą rozmiarami do 4,7-calowego telefonu iPhone 7.

Wraz z wyświetlaczem niemal pozbawionym ramek, Apple umieścił urządzenie w szklanej obudowie jednocześnie obiecując, że jest to najbardziej zaawansowany i najnowocześniejszy iPhone, jaki zobaczymy od wprowadzenia iPhone’a 6 Plus w 2014 roku. Oczekuje się, że iPhone OLED, który ma być droższy niż tradycyjny iPhone, sprzedawany będzie równolegle wraz z dwoma modelami 4,7 i 5,5-calowymi LCD, które bardziej będą przypominać istniejące urządzenia.

IPhony nie są jedynymi nowościami, które firma Apple zaprezentuje na imprezie. Plotki sugerują, że Apple wprowadzi na rynek trzecią generację Apple Watch z chipem LTE, który pozwala na odseparowanie go od iPhone’a. Mówiło się o potencjalnej przebudowie konstrukcji zegarka, ale wygląda na to, że trzecia generacja zegarka Apple Watch firmy Apple będzie wyglądać tak jak Apple Watch Series 2.

Podczas konferencji możemy usłyszeć więcej o zbliżających się produktach takich jak iMac Pro i HomePod, a nawet może się pojawić poważna niespodzianka sprzętowa – nowy zestaw Apple TV 4K. Wskazówki dotyczące takiego urządzenia zostały zauważone w przeciekach oprogramowania firmowego i wiemy, że firma Apple od pewnego czasu ma w firmie nowe urządzenie Apple TV.

Wzorem lat ubiegłych konferencja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Firma Apple będzie transmitować wydarzenie na żywo za pośrednictwem swojej witryny internetowej i Apple TV, ale dla tych, którzy nie będą mogli oglądać na żywo przedstawimy na pewno wszystkie najważniejsze informacje z tego wydarzenia.


© 2019 AppleWorld