Apple ogłasza 40 mld pobrań aplikacji z App Store, z tego prawie 20 mld w 2012

Apple ogłasza 40 mld pobrań aplikacji z App Store, z tego prawie 20 mld w 2012

Published by in Music on Styczeń 7th, 2013

App Store

Firma Apple ogłosiła, że App Store osiągnął kolejny rekord, osiągając czterdzieści miliardów pobrań od jego uruchomienia w 2008 roku. Tempo pobierania nadal przyspiesza na co wskazuje fakt, że prawie połowa z tych pobrań miała miejsce w 2012 roku.

Firma Apple ma teraz 500 milionów kont użytkowników na App Store i ustanowiła rekord ponad dwa miliardy pobrań w miesiącu grudniu.

“To był niesamowity rok dla społeczności programistów iOS”, powiedział Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. “Deweloperzy wykonali obrót ponad siedmiu miliardów dolarów w App Store, a my nadal inwestujemy w zapewnienie im najlepszego ekosystemu, by mogli tworzyć najbardziej innowacyjne aplikacje na świecie.”

Firma Apple zauważa, że ​​obecnie w App Store dostępnych jest ponad 775 000 aplikacji i podkreśla sukces wielu deweloperów, w tym Temple Run‘s Imangi Studios, Autodesk i innych.

W 2012 roku, mąż i żona zespół Imangi Studios zobaczyli, że ich gra Temple Run pobrany została ponad 75 milionów razy; Backflip Studios i Supercell – dwóch wschodzących deweloperów gier – przyniosło ponad 100 milionów dolarów w połączeniu ich wiodącego tytułu freemium DragonVale i Clash of Clans. Firmy w tym Electronic Arts, Ubisoft, Autodesk, Marvel i Major League Baseball nadal rozwijają swoją ofertę na iOS, natomiast deweloperzy jak JJ Abrams’ Bad Robot Interactive i Bottle Rocket Apps nadal przesuwają granice tego, co można zrobić w aplikacjach na iOS.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Tagi:


© 2018 AppleWorld