Apple ogłasza usługę subskrypcji gier "Apple Arcade" za pośrednictwem App Store

Apple ogłasza usługę subskrypcji gier „Apple Arcade” za pośrednictwem App Store

 

Apple zapowiedział dziś nową usługę subskrypcji gier, którą nazywa „Apple Arcade”. Pozwoli ona użytkownikom systemu iOS, macOS i tvOS płacić stałą miesięczną opłatę i uzyskać dostęp do pakietu płatnych aplikacji za pośrednictwem App Store.

Apple współpracuje z wybranymi wydawcami i deweloperami na rzecz Apple Arcade. Firma zachwala, że usługa ujednolici gry między urządzeniami mobilnymi, komputerowymi i salonowymi, co stanowi wyraźne odniesienie do gier na macOS, tvOS i iOS.

 

Apple twierdzi, że dzięki „pojedynczej subskrypcji” Apple Arcade zapewni dostęp do ponad 100 nowych i ekskluzywnych gier. Arcade będzie nowym obszarem w App Store, z nową zakładką na dole.

Można będzie pobierać i grać w gry Apple Arcade bezpośrednio z App Store bez subskrypcji. Gry będą odtwarzane na iPhone’ie, iPadzie, komputerze Mac i Apple TV. Istnieje również synchronizacja między wszystkimi urządzeniami i granie offline bez połączenia z internetem. Wszystkie gry to „wszystko, w co można będzie grać” bez reklam i zakupów w aplikacji.

Apple nie ujawnił jeszcze cen usługi Apple Arcade. Zostanie ona uruchomiona tej jesieni w ponad 150 krajach w tym również w Polsce.

Usługa subskrypcji gier Apple została po raz pierwszy zapowiedziana na początku tego roku, ale dziś jest to oficjalne ogłoszenie Apple.


© 2020 AppleWorld