Apple opóźnia premierę HomePod do początku 2018 roku

Apple opóźnia premierę HomePod do początku 2018 roku

Firma Apple ogłosiła, że opóźnił wydanie HomePod do początku 2018 roku. Początkowo premiera ta miała nastąpić w grudniu tego roku.

W oświadczeniu przekazanym dla CNBC i innych mediów Apple powiedział, że potrzebuje “trochę więcej czasu”, zanim HomePod będzie gotowy.

Nie możemy się doczekać, wrażeń użytkowników z HomePod, przełomowego głośnika bezprzewodowego firmy Apple dla domu, ale potrzebujemy trochę więcej czasu, zanim będzie on gotowy dla naszych klientów. Rozpoczniemy wysyłkę w USA, Wielkiej Brytanii i Australii na początku 2018 roku.

Definicja “początku” roku w skali Apple to zazwyczaj okres od stycznia do kwietnia. Apple nie podał konkretnego powodu opóźnienia.

Apple zaprezentował HomePod na konferencji Worldwide Developers w czerwcu. W tym czasie Apple powiedział, że głośnik trafi na rynek w grudniu za 349 dolarów, począwszy od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

HomePod to pierwszy opóźniony produkt Apple od czasu słuchawek AirPods w październiku zeszłego roku. W tamtym czasie Apple również powiedział, że potrzebuje “trochę więcej czasu”, zanim słuchawki bezprzewodowe będą gotowe. AirPods ostatecznie trafiły na rynek w grudniu 2016 roku.

Tagi:


© 2018 AppleWorld