Apple ostrzega pracowników przed wynoszeniem informacji do mediów

Apple ostrzega pracowników przed wynoszeniem informacji do mediów

Jak informuje Bloomberg, Apple opublikował niedawno na swojej wewnętrznej stronie internetowej notatkę ostrzegawczą, która wykorzystuje dość agresywną taktykę zastraszenia, aby ostrzec pracowników przed wyciekiem do mediów szczegółowych informacji o przyszłych produktach.

Jak informuje Apple, w 2017 roku firma złapała 29 sprawców i 12 z nich zostało aresztowanych. “Ci ludzie nie tylko tracą pracę, ale także mogą napotkać ekstremalne trudności ze znalezieniem pracy gdzie indziej” – poinformował Apple w notatce.

zdjęcie komponentów iPhone’a X, które wyciekło przed premierą urządzenia

W notatce opisano kilka przypadków wycieku poufnych danych do mediów, takich jak wyciek iOS 11 GM, który ujawnił szczegóły na temat iPhone’a X, oraz spotkania, w których Craig Federighi opisywał szczegóły opóźnień planowanych funkcjonalności w systemie iOS 12, dla skoncentrowania się na ulepszeniu istniejących funkcji. Pracownicy, którzy wynieśli te informacje, zostali złapani i zwolnieni, powiedział Apple.

Apple ostrzega również pracowników przed zaprzyjaźnieniem się z członkami prasy, analitykami i blogerami.

Apple poinformował pracowników, że wyciek informacji o niewydanym produkcie może wpłynąć na sprzedaż obecnych modeli, doprowadzić do zmniejszenia sprzedaży po wydaniu produktu i dać konkurentom więcej czasu na naśladowanie funkcji produktu. “Chcemy mieć szansę poinformowania naszych klientów, dlaczego produkt jest świetny, a nie robić to źle przez kogoś innego” – powiedział w notatce Greg Joswiak z firmy Apple.

Firma Apple zawsze była firmą bardzo prywatną i skrytą, ale w miarę jej rozwoju coraz trudniej było powstrzymać wycieki zarówno pracownikom korporacji, jak i jej dostawcom. W 2012 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że Apple zamierza “podwoić poziom tajemnic o produktach”, ale każdego roku szczegóły nowych produktów wyciekają przed ich wprowadzeniem na rynek.

Pełny tekst notatki możecie znaleźć na stronie Bloomberga.

Tagi:


© 2019 AppleWorld