Apple otrzymał licencję na testowanie technologii bezprzewodowej nowej generacji 5G

Apple otrzymał licencję na testowanie technologii bezprzewodowej nowej generacji 5G

Federalna Komisja Łączności (FCC) przyznała firmie Apple licencję na testowanie technologii bezprzewodowych nowej generacji 5G poinformował DSLReports.

W maju firma Apple złożyła wniosek o eksperymentalną licencję na testowanie technologii bezprzewodowej na pasmach fal milimetrowych. Fale milimetrowe zapewniają większą przepustowość do 10 Gb/s, ale są ograniczone zasięgiem co może powodować problemy w gęstych obszarach miejskich.

We fragmencie aplikacji Apple do FCC czytamy:

Firma Apple Inc. dąży do oceny skuteczności łącza komórkowego w bezpośredniej ścieżce i wielu środowiskach pomiędzy nadajnikami i odbiornikami stacji bazowych, używając tego pasma. Oceny te dostarczą danych technicznych związanych z eksploatacją urządzeń w sieciach 5G w przyszłości.

Firma Apple zamierza transmitować sygnał z dwóch stałych punktów znajdujących się w kontrolowanych przez Apple miejscach czyli z Cupertino w Kalifornii, gdzie firma ma swoją siedzibę, oraz w pobliżu Milpitas jak wynika z aplikacji do FCC. Apple przewidział, że bezpiecznie przeprowadzi eksperymenty przez okres nie przekraczający 12 miesięcy.

Apple wykorzysta pasmo 28 i 39 GHz, które znalazły się wśród tych, które zostały otwarte przez FCC w ubiegłym roku na potrzeby szerokopasmowej sieci 5G nowej generacji.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Apple planuje przetestować wydajność fal milimetrowych, ale dołączy do takich firm jak Google, Facebook i największych amerykańskich operatorów komórkowych takich jak AT & T, Verizon, Sprint i T-Mobile, którzy testują sieci 5G w przygotowaniu do wdrożenia technologii nowej generacji w najbliższych latach.

Być może Apple chce przygotować przyszłe iPhony, aby korzystały z technologii 5G, ale firma może mieć również inne cele. Samsungowi udało się uzyskać prędkość transmisji ponad 1 Gb/s na dystansie ponad 2 km w paśmie 28 GHz.

Tagi:


© 2018 AppleWorld