Apple patentuje automatycznie wysuwane amortyzatory, które chronią iPhone'a po upuszczeniu

Apple patentuje automatycznie wysuwane amortyzatory, które chronią iPhone’a po upuszczeniu

paten Apple upadanie telefonu

Apple złożył patent na automatycznie aktywujące się amortyzatory, które chronią telefon iPhone podczas upadku. Patent nazywa się “Aktywna ochrona ekranu w urządzeniach elektronicznych”.

Firma zwraca uwagę, że urządzenia elektroniczne, w szczególności te mobilne, mogą być znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju upadki. Na przykład, elektroniczne urządzenie mogą spaść ze stołu, wypaść z ręki użytkownika spadając na ziemię lub inną powierzchnię. Takie wypadki mogą uszkodzić warstwę szklaną i inne elementy wrażliwe zawarte w ekranach urządzeń elektronicznych. Naprawa uszkodzonego ekranu jej zazwyczaj kosztowna i uciążliwa.

247126

Rozwiązaniem Apple są ukryte wewnątrz korpusu urządzenia klapki. Mogą być one stworzone z różnych elastycznych i /lub sztywnych materiałów takich jak tworzywa sztuczne, polietylen i inne polimery, metal, cienkie metalowe paski i ich kombinacje lub z podobnych materiałów. W niektórych przykładach wykonania, te zaczepy mogą być umieszczone w każdym narożniku ekranu. Jednakże, w innych przykładach projektu klapki mogą znajdować się w różnych miejscach na całym ekranie np. przy brzegach ekranu.

247120

W pozycji wyjściowej, ochraniacze mogą być w jednej płaszczyźnie z ekranem lub umieszczone poniżej ekranu. W położeniu wysuniętym, ochraniacze ekranu znajdują się powyżej ekranu tak, że końcówki lub inne części chroniące ekran mają wtedy kontakt z powierzchnią, na której urządzenie elektroniczne jest upuszczone, co zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ekranu z powierzchnią na którą urządzenie upada. Elementy chroniące ekran miałyby wysuwać się same w momencie wykrycia przez czujnik urządzenia fazy upadania. Czy to by zdało egzamin? Może kiedyś się dowiemy.© 2018 AppleWorld