Apple płaci 0,2 centa za każdy utwór odsłuchany strumieniowo podczas darmowego okresu próbnego Apple Music

Apple płaci 0,2 centa za każdy utwór odsłuchany strumieniowo podczas darmowego okresu próbnego Apple Music

234788-1280

Apple będzie płacił wytwórniom płytowym 0,2 centa za każdy utwór, którzy klienci odsłuchają za darmo w ciągu trzech miesięcy próbnych Apple Music, donosi The New York Times. Stawka jest podobna do tej, jaką płaci Spotify wytwórniom podczas odsłuchiwania utworów w darmowych abonamentach. 

Apple nadal pracuje nad zakończeniem rozmów z wydawcami, ale drugi raport Billboardu sugeruje, że spółka może wypłacać dodatkowe 0,047 centów za strumieniowanie utworów, czyli łącznie około 0,247 centów za każdy odsłuchany w Apple Music utwór.

applemusic-800x496

Choć Apple początkowo nie planował wypłacać żadnych środków wytwórniom płytowym i wydawcom za pierwsze trzy miesiące próbne, które obiecał klientom, to zmienił swoją decyzję po dość mocnym stanowisku w tej sprawie Taylor Swift i trudności negocjacyjnych z niezależnymi wytwórniami, którzy temu zaprotestowali.

Pieniądze, jakie płaci Apple za strumieniowanie muzyki w okresie próbnym są znacznie mniejsze niż te, jakie posiadacze praw otrzymają od klientów Apple Music z opłaconym abonamentem, ale wydaje się, że są satysfakcjonujące dla wielu dużych wytwórni. Rano, Apple podpisał umowy zarówno z Beggars Group i Merlin Network, firmami, które stanowią ponad 20 000 indyjskich wydawców i dystrybutorów.

Apple Music oficjalnie rozpocznie swoje działanie w najbliższy wtorek w ponad 100 krajach w tym i w Polsce. Wszyscy klienci otrzymają bezpłatnie trzy miesiące próbne, a po tym czasie dostęp do usługi będzie wymagał subskrypcji. Ceny abonamentu zależą od kraju, ale w Polsce subskrypcja Apple Music będzie kosztować 4,99 Euro miesięcznie dla jednego użytkownika i 7,99 Euro miesięcznie dla rodziny do 6 użytkowników.© 2018 AppleWorld
Loading...