Apple poważnie wchodzi w płatności mobilne wydając 365 milionów za firmę AuthenTec

Apple poważnie wchodzi w płatności mobilne wydając 365 milionów za firmę AuthenTec

Published by in iPhone on Lipiec 27th, 2012

Reuters poinformował dziś, że Apple przejął za 356 milionów dolarów firmę AuthenTec, produkującą czytniki linii papilarnych wykorzystywane w komputerach przenośnych. A jak wiadomo nie od dziś, jeśli firma z Cupertino dokonuje jakiegoś zakupu to na pewno ma z tym związane dalsze plany.

AuthenTec to wielokrotnie nagradzany producent inteligentnych czujników linii papilarnych polegających na technologii dotykowej, dzięki czemu ich technologia wykracza poza uwierzytelnianie użytkowników dając większą wygodę, personalizację i przede wszystkim sterowanie dotykowe. Ich czujniki w technologii TouchChip oferują wytrzymałość, wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość integracji niezbędnej do szybkiego wdrożenia. Czujniki TouchChip są mniejsze, tańsze i mniej energochłonne w porównaniu do tradycyjnych czujników optycznych opartych na rozwiązaniach linii papilarnych.

Warto zauważyć, że jeden z czujników AuthenTec jest sprzedawany specjalnie do uwierzytelniania płatności mobilnych w telefonach. Wiele plotek mówi, że Apple wprowadzi płatności mobilne NFC wraz z nowym modelem iPhone’a. Aplikacja Passbook, która ma się pojawić w iOS 6 jest tego pierwszym krokiem, ale zapewne Apple ma zamiar wdrożyć ją na pełną skalę. Uwierzytelnianie linii papilarnych może pasować do rozszerzenia strategii płatności.

Co ciekawsze, już w czerwcu serwis Seeking Alpha przewidywał, że Apple może wykorzystać technologię AuthenTec do wprowadzenia elektronicznego portfela w oparciu o wcześniejszy patent NFC pokazujący obok przycisku Home miejsce pod czujnik, który wygląda zadziwiająco podobnie do tego, które oferuje AuthenTec.

Wygląda na to Apple zaczyna na poważnie wchodzić w temat płatności NFC. Jak długo będziemy musieli na nie ostatecznie czekać? Myślę, że dowiemy się już niedługo.© 2018 AppleWorld
Loading...