Apple pracuje nad fizycznym kontrolerem gier dla iPhone'a

Apple pracuje nad fizycznym kontrolerem gier dla iPhone’a

Serwis Anandtech, ujawnił przy okazji recenzji nowego iPada, że posiada wiedzę na temat wewnętrznego projektu firmy Apple związanego z kontrolerem gier na iOS.

Wiemy o wewnętrznym projekcie Apple, związanym z fizycznym kontrolerem do gier, ale czy kiedykolwiek ujrzy on światło dzienne to się dopiero okaże. Jeśli smartfony i tablety zbliżają się do zrównania wydajnością z obecnymi konsola, czujemy, że kwestia kontrolera może być poruszana.

Firma Apple nie jest pierwszą firmą, która wzięła by się za takie urządzenie skierowane do telefonu iPhone i iPoda. Kilka innych firm trzecich już pracowało nad podobnymi urządzeniami na przestrzeni lat. iControlPad było jednym z pierwszych urządzeń, które dostępne są do dziś. Ion Audio iCade (na zdjęciu powyżej) pozwala również połączyć swoje urządzenie iOS z kontrolerem i oferuje fizyczne przyciski i elementy sterujące. Apple złożył nawet wniosek o patent na podobną konstrukcję.

Lecz rozwiązania firm trzecich sprowadzają się generalnie do emulacji klawiatury przez Bluetooth, a nie pełny dok z towarzyszącymi akcesoriami. Mówiło się, że Apple pierwotnie wspierał twórców tych akcesoriów w ich dążeniu do oficjalnych dokowanych złącz do kontrolerów gier, ale proces homologacji tajemniczo wstrzymano. Niektórzy spekulowali wówczas, że Apple pracuje nad własnym rozwiązaniem kontrolera do gier. Co wyjdzie z tego pomysłu pewnie niedługo się dowiemy.



© 2018 AppleWorld