Apple prawdopodobnie nie wypuści nowego, 4-calowego iPhone'a w tym roku

Apple prawdopodobnie nie wypuści nowego, 4-calowego iPhone’a w tym roku

maxresdefault

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, wydał dziś najnowszą notatkę dla inwestorów sugerując, że jest mało prawdopodobne, aby Apple wypuścił nowego, 4-calowego iPhone’a jeszcze w tym roku. Kuo, który ma na swoim koncie wiele trafnych doniesień dotyczących planów produktowych Apple dodaje, że jest bardziej prawdopodobne wydanie przez Apple nowego, 4-calowego, iPhone’a z Apple Pay w 2016 roku.

Wciąż silna pozycja iPhone’a 5S; nowy 4-calowy model prawdopodobnie w 2016 roku. Wysyłki modelu 5S nadal są na bardzo wysokim poziomie w ilości 5-7 milionów jednostek na kwartał, co jest imponującym poziomem w tak dojrzałej fazie cyklu produktu. Sukces jest podtrzymywany przez bardziej przystępną cenę i wyjątkowy design produktu. Nadal uważam, że jest konieczne dla Apple, aby wprowadził nowego, 4-calowego, iPhone’a ponieważ: (1) będzie przedłużeniem sukcesu w kategorii 4-calowej i (2) może wypełnić ekosystem Apple Pay modelem 4-calowym, zakładając, że będzie wyposażony w NFC. Oczekujemy jego wypuszczenia w 2016 roku ”

Dobrze poinformowany analityk twierdzi, że iPhone 5C zostanie prawdopodobnie wycofany z rynku jeszcze w tym roku, przy czym iPhone 5S stanie się najtańszym urządzeniem w linii smartfonów Apple obok nowych modeli zwanych “iPhone 6S” i “iPhone 6S Plus “które zostaną wypuszczone we wrześniu tego roku. Poddawany częstym spekulacjom “iPhone 6C”, który miał być iPhone’em 5S w plastikowej obudowie raczej nie jest planowany.© 2018 AppleWorld