Apple prawdopodobnie wypuści cieńszego Macbook'a do 2015 roku

Apple prawdopodobnie wypuści cieńszego Macbook’a do 2015 roku

Published by in Mac on Sierpień 27th, 2014

MacBook Air 2014

Apple zaprezentuje cieńszego MacBook’a pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku, wynika z nowego raportu Digitimes. Powołując się na źródła w łańcuchu dostaw w Tajwanie, raport stwierdza, że ​​produkcja komponentów w małych ilościach już się rozpoczęła. Apple ma ponoć również zaprzestać produkcji 13-calowych Macbook’ów Pro bez Retiny z końcem roku 2014.

Raport w zeszłym miesiącu twierdził, że dalsze opóźnienia nowych procesorów Broadwell Intela może powodować, że Apple przesunie wydanie swojego 12-calowego MacBooka na końcówkę 2014 roku lub na początek 2015 roku. Mówi się, 12-calowy MacBook ma być wyposażony w wyświetlacz Retina i może być następcą MacBook’a Air lub dołączyć do aktualnej linii modeli 11-calowych i 13-calowych.

Poprzedni raport w czerwcu stwierdził, że Apple rozpocznie produkcję 12-calowego MacBook’a Air w trzecim kwartale tego roku, a za jego montaż będzie odpowiedzialna Quanta Computer. 12-calowy MacBook Air ma być wizualnie podobny do obecnych modeli 11-calowych i 13-calowych, ale wyposażony w wyświetlacz Retina i posiadać wewnętrzne zmiany różnych elementów.

Pierwsze wzmianki o 12-calowym MacBooku Air pojawiły się za sprawą analityka DisplaySearch w październiku 2013 roku. Raport został szybko potwierdzony przez wiarygodnego Ming-Chi Kuo. W marcu na chińskim forum pojawiły się kolejne wzmianki, o pojawieniu się we wrześniu nowego, cienkiego, 12-calowego MacBook’a, który będzie pozbawiony wentylatora i wyposażony w przeprojektowany trackpad. © 2018 AppleWorld