Apple prezentuje HomePod - inteligentny głośnik w cenie 349 dolarów

Apple prezentuje HomePod – inteligentny głośnik w cenie 349 dolarów

Published by in Music on Czerwiec 5th, 2017

Firma Apple zapowiedziała dziś, że planuje “zrewidować muzykę domową” wraz z odsłonięciem swojego najnowszego produktu, HomePod, bezprzewodowego głośnika zasilanego chipem A8 firmy Apple z integracją Siri, który ma zaledwie 17 cm wysokości.

Apple odmienił rynek przenośnej muzyki swoim iPodem, a teraz poprzez HomePod zrewiduje sposób w jaki muzyka jest odtwarzana bezprzewodowo w naszych domach “- powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. Marketingu. “HomePod zawiera potężną technologię głośników, inteligencję Siri oraz bezprzewodowy dostęp do całej biblioteki Apple Music w pięknym głośniku o wysokości nie przekraczającej 7 cali. Może pojawić się w każdym pomieszczeniu z muzyką pozbawioną zniekształceń i być pomocnym asystentem w domu.

HomePod to połączenie wysokiej jakości głośników do odtwarzania muzyki i inteligentnych systemów głośnikowych, które są obecnie dostępne na rynku. HomePod może inteligentnie wykryć przestrzeń, w której się znajduje i jak twierdzi Apple, zapewnia lepszą jakość odtwarzania dźwięku niż konkurenci.

HomePod ma zwrócony ku górze głośnik niskotonowy i siedem głośników wysokotonowych. Posiada sześcio-mikrofonową tablicę, która może wykrywać polecenia nawet wtedy, gdy muzyka gra głośno. Gdy w pokoju są dwa pakiety HomePod, automatycznie wykrywają się wzajemnie i zoptymalizują odtwarzanie muzyki. Skonfigurowanie nowego HomePod działa podobnie jak konfigurowanie słuchawek AirPods – po prostu przytrzymuje się telefon iPhone w pobliżu urządzenia HomePod.

HomePod automatycznie współpracuje z subskrypcją Apple Music i może odtwarzać listy odtwarzania, stacje radiowe i inne materiały znalezione w Apple Music. Polecenia Siri pozwolą użytkownikom obsługiwać urządzenie HomePod do odtwarzania muzyki, dodawania utworów do list odtwarzania, a nawet odpowiadania na pytania dotyczące muzyki.

Siri będzie również pełniło rolę asystenta domowego i obejmie wsparcie dla wiadomości, informacji, podcastów, pogody, przypomnień, alarmów, sportu czy ruchu. HomePod będzie również hubem HomeKit i pozwala użytkownikom kontrolować głosem światło, rolety, zamki i inne inteligentne akcesoria domowe nawet jeśli użytkownik jest z dala od domu.

HomePod pojawi się w sprzedaży w grudniu i będzie dostępny w kolorze białym i szarym. Początkowo dostępny będzie tylko w USA, Wielkiej Brytanii i Australii, ale z nowym rokiem ma się pojawić w kolejnych państwach. Cena HomePod to 349 dolarów.

Tagi:


© 2018 AppleWorld