Apple prezentuje "iPhone Xr" z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD i w sześciu kolorach

Apple prezentuje “iPhone Xr” z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD i w sześciu kolorach

Firma Apple zaprezentował dziś iPhone Xr, nowy telefon z wyświetlaczem LCD “Liquid Retina” od krawędzi do krawędzi, z szerokim zakresem kolorów i True Tone, a także tym samym wyglądem jak iPhone Xs i Xs Max, ale z aluminiowym tyłem zamiast szkła.

Dla porównania, iPhone Xr ma większy wyświetlacz (6,1 cala) niż iPhone 8 Plus (5,5 cala), ale ma mniejszy rozmiar oraz jest dostępny w sześciu kolorach: białym, czarnym, niebieskim, koralowym, żółtym i czerwonym (PRODUCT )Red.

Siedmiowarstwowy proces barwienia nadaje odcieniom zharmonizowany odcień, a aluminiowa opaska i wykończenie aparatu są dopasowane kolorystycznie. Nowa konstrukcja obsługuje również bezprzewodowe ładowanie Qi, jest odporna na zachlapania wodą i pył z klasą szczelności IP67.

IPhone XR korzysta z technologii LTE Advanced, aby uzyskać szybsze prędkości pobierania i wprowadza funkcję Dual SIM dzięki połączeniu nano-SIM i cyfrowego eSIM.

IPhone Xr ma wiele takich samych gestów i funkcji jak iPhone X ponieważ został pozbawiony przycisku Home. W telefonie iPhone Xr zabrakło 3D Touch, ale zawiera on nową funkcję o nazwie “Haptic Touch”, podobną do Force Touch jaki możemy znaleźć w trackpadach MacBooka Pro.

IPhone XR jest zasilany przez układ A12 Bionic firmy Apple z silnikiem neuronowym następnej generacji i zawiera system kamer TrueDepth po raz pierwszy wprowadzony w iPhone’ie X, wraz z szybszym Face ID i bardziej zaawansowanym systemem kamer, umożliwiającym robienie zdjęć portretowych za pomocą jednej kamery obiektywu.

iPhone XR ma 12-megapikselowy obiektyw szerokokątny f/1,8 z całkowicie nowym czujnikiem, zapewniający szybsze automatyczne ustawianie ostrości, a większe i głębsze piksele zwiększają wierność obrazu i niską emisję światła na zdjęciach i filmach.

Nowa funkcja kontroli głębokości umożliwia użytkownikom dostosowanie głębi ostrości zarówno w czasie rzeczywistym, jak i po zrobieniu zdjęcia, a ulepszenia ISP, silnika neuronowego i ulepszonych algorytmów oprogramowania umożliwiają wykonywanie zdjęć portretowych z pięknym efektem bokeh. Nowa funkcja inteligentnego HDR zapewnia również lepsze podkreślenie i szczegółowość cieni na zdjęciach.

iPhone Xr będzie dostępny w pojemnościach 64GB, 128GB i 256GB we wspomnianych kolorach, a jego cena zaczynać się będzie od 3729 złotych za 64GB. Wstępne zamówienia na telefon ruszą 19 października, a telefon dostępny będzie w sprzedaży od 27 października.

Tagi:


© 2019 AppleWorld