Apple prezentuje nowego iPhone'a 5

Apple prezentuje nowego iPhone’a 5

Zgodnie z oczekiwaniami, na dzisiejszym wydarzeniu medialnym firma Apple zaprezentowała iPhone 5. Najnowszy model flagowego urządzenia Apple posiada obudowę ze szkła i aluminium i jest 18% cieńszy niż iPhone 4 i iPhone 4S oraz o 20% lżejszy niż poprzednie modele. Telefon posiada 4-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli (326 pikseli na cal) dając mu taką samą szerokość jak iPhone 4S lecz wyższy wygląd.

Wyświetlacz jest w technologii in-cell, zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami. Czujnik dotykowy wbudowano bezpośrednio w wyświetlacz dlatego może być on znacznie cieńszy.

Również zgodnie z oczekiwaniami, nowy iPhone wyposażono w łączność LTE za pomocą jednego chipa do transmisji głosu i danych oraz dynamicznej anteny, która może przełączać połączenia w razie potrzeby. LTE będzie kompatybilne z wszystkimi głównych sieciami komórkowymi w USA, Europie i na całym świecie. Miejmy nadzieję, że także w Polsce. W iPhone’ie 5 zostanie również poprawiona łączność Wi-Fi poprzez zdolność dwukanałową 802,11 (n).

Nowy iPhone 5 będzie miał procesor A6, który jest dwa razy szybszy niż poprzedni procesor A5 i jest 22% mniejszy i bardziej wydajny. Odnośnie baterii, iPhone 5 będzie oferował 8 godzin rozmów w trybie 3G lub LTE, 10 godzin bezprzewodowego przeglądania sieci lub 225 godzin w trybie gotowości.

Tylna kamera iPhone’a 5 będzie miała 8-megapikselowy sensor. Będzie posiadać szafirową, zewnętrzną soczewkę, co zapobiegnie rysowaniu. Funkcja kamery dostaje nowy dynamiczny tryb do słabego oświetlenia i szybszy odczyt zdjęć. Przednia kamera FaceTime zaoferuje nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p HD z możliwością robienia zdjęć podczas nagrywania wideo.

IPhone 5 ma dodatkowy mikrofon, co w sumie daje trzy w porównaniu do dwóch obecnych w iPhone’ie 4S. Mikrofony będą umieszczone na dole, z przodu, iz tyłu iPhone’a 5, aby poprawić rozpoznawanie mowy i redukcję szumów.

IPhone 5 pojawi się w kolorze białym lub czarnym. Czarna wersja będzie miała tył z czarnego, anodyzowanego aluminium, a biała wersja będzie mieć surowy, aluminiowy tył.

Zamówienia przedpremierowe rozpoczynają się już w najbliższy piątek (14 września). iPhone 5 trafi do sprzedaży w USA oraz ośmiu innych krajach 21 września. Również polscy użytkownicy nie będą musieli długo czekać na nowy telefon Apple, bowiem premiera w Polsce zaplanowana jest na 28 września.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld