Apple prezentuje nowego iPhone'a SE

Apple prezentuje nowego iPhone’a SE

Published by in iPhone on Marzec 21st, 2016

iPhone SE

Podczas trwającej właśnie konferencji firma Apple zaprezentowała nowego następcę 4-calowego iPhone’a 5S. Będzie nim nowy iPhone SE.

iPhone SE wygląda niemal identycznie jak iPhone 5s, ale w jego wnętrzu zostało zmienione praktycznie wszystko czyniąc ten telefon nowym demonem prędkości. Zastosowano w nim niemal wszystkie komponenty iPhone’a 6S a umieszczony w nim procesor A9 czyni go dwukrotnie szybszym od iPhone’a 5S. Nawet o 90 procent zwiększa się również jego wydajność graficzna, a koprocesor ruchu M9 jest bardziej energooszczędny i umożliwia korzystanie z funkcji “Hej Siri”.

f1458581880

Inne cechy przyjęte z iPhone’a 6s to najnowszy skaner Touch ID, łączność NFC do wsparcia Apple Pay, 12-megapikselowa tylna kamera iSight z zaawansowaną technologią pikseli, Live Photos i zdolność do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

iPhone SE posiada również 5-megapikselową przedni aparat z lampą błyskową Retina, baterię o pojemności 1440mAh, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac i poprawę wsparcia dla większej ilości sieci LTE.

Jedyną rzeczą, której pozbawiony został iPhone SE, to – oprócz dodatkowego miejsca na ekranie i większej baterii – jest Touch 3D, który pozostaje dostępny wyłącznie dla najnowszych urządzeń Apple.

iPhone SE utrzymuje tą samą aluminiową obudowę z płaskimi bokami i fazowanymi krawędziami jak iPhone 5s, ale jest jedna subtelna zmiana. Krawędzie te są teraz matowe w przeciwieństwie do wypolerowanych i błyszczących w iPhone’ie 5S, więc jest mniej prawdopodobne, że szybko się zadrapią podczas korzystania z telefonu iPhone bez etui czy obudowy.

Wiele osób spodziewało się, że iPhone SE będzie wyglądać jak mniejszy iPhone 6s i pewnie niektórzy będą rozczarowani, że tak nie jest. Ale prawie cztery lata po tym jak ta konstrukcja została zaprezentowana w iPhone’a 5, nadal wygląda bardzo atrakcyjnie.

f1458581948

Wstępne zamówienia na nowego iPhone’a rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych i pierwszej grupie krajów już 24 marca. Sprzedaż ruszy tydzień później czyli 31 marca. W Polsce zamówienie będzie można składać od 29 marca, a do końca maja telefon ma być dostępny w 110 krajach. Cena telefonu zaczyna się od 2149 złotych za model 16GB.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...