Apple prezentuje nowego robota Daisy do demontażu iPhone'a w związku z Dniem Ziemi

Apple prezentuje nowego robota Daisy do demontażu iPhone’a w związku z Dniem Ziemi

W związku z “Dniem Ziemi” przypadającym w najbliższą niedzielę, firma Apple ogłosiła dziś kilka inicjatyw wspierających zaangażowanie firmy w ochronę środowiska, w tym cel mający na celu tworzenie produktów wykonanych wyłącznie z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

Pierwszą z nich jest informacja, że z każdego wymienionego w Apple Store lub oddanego do recyklingu przez Apple.com urządzenia na całym świecie od dzisiaj do 30 kwietnia, firma przekaże darowiznę o nieujawnionej kwocie organizacji ekologicznej non-profit Conservation International, która pracuje nad ochroną środowiska w ponad 30 krajach.

Drugą informacją jest fakt, że firma Apple wprowadziła nowego robota do demontażu iPhone’a o nazwie Daisy jako ulepszoną wersję Liama, pierwszego robota do demontażu iPhone’ów wprowadzonego na rynek w 2016 roku. Daisy znajduje się w Austin w Teksasie, a drugi robot przybywa do Bredy w Holandii.

Apple opublikuje dzisiaj swój coroczny Raport Środowiskowy, zawierający szczegółow opis postępów firmy w zakresie ochrony środowiska w trzech priorytetowych obszarach: zmniejszenie śladu węglowego poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zachowanie cennych zasobów i pionierskie wykorzystanie bezpieczniejszych materiałów w swoich produktach i procesach.

W ubiegłym tygodniu firma Apple ogłosiła, że jej wszystkie zakłady są teraz zasilane w 100 procentach ze źródeł odnawialnych, w tym sklepy detaliczne, biura, centra danych i inne pomieszczenia zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i 42 innych krajach.

Na koniec, właściciele Apple Watch otrzymają powiadomienie o wyzwaniu aktywnościowym w Dzień Ziemi. Aby zdobyć odznakę, użytkownicy będą musieli ukończyć dowolny trening przez 30 minut lub dłużej właśnie 22 kwietnia.© 2019 AppleWorld