Apple prezentuje nowy komputer Mac mini w kolorze gwiezdnej szarości

Apple prezentuje nowy komputer Mac mini w kolorze gwiezdnej szarości

Podczas swojej dzisiejszej imprezy w Brooklynie w Nowym Jorku Apple zaprezentował nowy komputer Mac mini w kolorze kosmicznej szarości.

Nowy Mac mini jest wyposażony w czterordzeniowe i 6-rdzeniowe procesory Intel Core ósmej generacji z Turbo Boost do 4,6 GHz, co czyni go 5-krotnie szybszym niż poprzednia generacja oraz do 64 GB pamięci RAM 2 666 MHz.

Wszystkie komputery Mac mini mają teraz pamięć flash o pojemności do 2 TB, która jest 4 razy szybsza niż w przypadku poprzednich dysków twardych, a także wyposażone są w grafikę Intel UHD, nowy układ zabezpieczeń T2 firmy Apple, gigabitowy Ethernet, 4 porty Thunderbolt, HDMI i dwa porty USB-A wraz z opcją Ethernet 10Gb.

Nowy Mac mini może łączyć się z szybką pamięcią masową, monitorami 4K i 5K Thunderbolt oraz odtwarzać wideo w trzech formatach. Dostępny jest również nowy system termiczny z podwójnym przepływem powietrza.

Układ T2 wyposażony jest w kontroler SSD z funkcją szyfrowania danych w locie, dzięki czemu wszystko przechowywane na dysku SSD jest automatycznie szyfrowane. Bezpieczna enklawa w T2 zapewnia, że oprogramowanie załadowane podczas procesu rozruchu nie zostało naruszone. T2 oferuje również transkodowanie wideo HEVC, które jest nawet 30-krotnie szybsze, dzięki czemu profesjonalni użytkownicy mogą pracować szybciej z filmami o wyższej rozdzielczości w całym obiegu pracy.

Aby uzyskać nowe, szare wykończenie powierzchni, każda nowa obudowa Mac mini używa po raz pierwszy zaprojektowanego przez Apple stopu aluminium wykonanego w 100% z przetworzonego aluminium, który ma taką samą wytrzymałość, trwałość i wykończenie, jak aluminium we wszystkich produktach Apple.

Cena komputera Mac mini zaczyna się od 3 999 złotych za podstawowy model oferujący 8 GB pamięci RAM, czterordzeniowy rdzeń Intel Core 3,6 GHz i 128 GB pamięci masowej. Zamówienia na nowy komputer Mac mini rozpoczynają się już dziś, a do sklepów mają trafić od 7 listopada.

Tagi:

© 2020 AppleWorld