Apple prezentuje szklanego "iPhone'a 8" i "iPhone'a 8 Plus" z ładowaniem indukcyjnym

Apple prezentuje szklanego “iPhone’a 8” i “iPhone’a 8 Plus” z ładowaniem indukcyjnym

Firma Apple oficjalnie zaprezentowała dziś nowego iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus. IPhony wykonane są ze szkła, w połączeniu z aluminiową obudową i są dostępne w trzech kolorach: srebrnym, szarym i nowym złotym.

Obudowa iPhone’a ma z obu stron najmocniejsze szkło, jakiego kiedykolwiek użyto w smartfonie. Dookoła spina ją obręcz z dopasowanego kolorystycznie lotniczego aluminium. Obydwa urządzenia są wodo i pyłoszczelne zgodnie z normą IP67.

IPhone 8 ma wyświetlacz w rozmiarze 4,7 cala, a iPhone 8 Plus 5,5 cala, podobnie jak poprzednie modele iPhone’a i jest wyposażony w nowy wyświetlacz Retina HD z technologią True Tone. True Tone dostosowuje balans bieli wyświetlacza, aby dopasować go do otaczającego światła. Dzięki temu na wyświetlacz iPhone’a 8 po prostu przyjemniej się patrzy.

“IPhone 8 i iPhone 8 Plus to iPhone nowej generacji, który poprawia wszystko, co kochamy w iPhone’ie”, powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. Marketingu na całym świecie. “IPhone 8 i iPhone 8 Plus mają nowe szkło i aluminium, nowe wyświetlacze Retina HD i A11 Bionic – najmądrzejszy chip w smartfonie. Wyposażone są w bardziej zaawansowaną kamerę z trybem portretowym i oświetleniem portretowym, a także najwyższej jakości nagrywanie wideo w smartfonie. IPhone 8 i iPhone 8 Plus zapewnia swobodę ładowania bezprzewodowego, a wszystko to z optymalizacją AR, jak nigdy wcześniej.

Głośniki iPhone’a 8 zostały przeprojektowane i są o 25 procent głośniejsze i zapewniają głębsze brzmienie niż w iPhone’ie 7. Wszystkie nowe technologie iPhone’a 8 są zasilane przez układ A11 Bionic z czterema rdzeniami dbającymi o energooszczędność, działającymi nawet o 70 procent szybciej niż w procesorze A10 Fusion i dwoma rdzeniami zapewniającymi wydajność, szybszymi nawet o 25 procent. A11 Bionic integruje zaprojektowany przez Apple procesor graficzny o “do 30 procent szybszy” od wydajności graficznej w A10.

Wszystkie te uaktualnienia pomogą zwiększyć skuteczność aplikacji na nowym iPhone’ie 8 i iPhone’ie 8 Plus, szczególnie w połączeniu z nowymi, zwiększonymi wrażeniami z zakresu ARKit. Procesor A11 Bionic inteligentnie zarządza swoją ponadprzeciętną mocą, rozdzielając zadania między dwa rodzaje rdzeni: zapewniające wydajność i zwiększające energooszczędność. Dzięki temu najczęstsze czynności, na przykład pisanie SMS-ów czy przeglądanie sieci, wykonujesz błyskawicznie, zużywając przy tym mniej energii.

IPhone 8 i iPhone 8 Plus otrzymał “bardziej zaawansowany” aparat fotograficzny o rozdzielczości 12 megapikseli z większą i szybciej działającą matrycą, nowym filtrem barwnym, głębszymi pikselami oraz optyczną stabilizacją obrazu dla zdjęć i wideo. Każdy smartfon zawiera tryb portretowy z oświetleniem portretowym, które pozwala uzyskać w trybie portretowym niezwykłe efekty oświetlenia studyjnego, pozwalając użytkownikom zmienić efekt głębi ostrości na pięć różnych stylów oświetleniowych.

Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, użytkownicy mogą nagrywać filmy wideo o rozdzielczości 4k i 60 klatek na sekundę oraz filmy w slow-motion 1080 pikseli do 240 klatek na sekundę. Dzięki HEIF i HEVC w iOS 11 będzie również miejsce na dwa razy więcej zdjęć i filmów.

Szklany tył iPhone’ów umożliwia bezprzewodowe ładowanie na indukcyjnych podkładkach do ładowania i wspierane jest przez ekosystem akcesoriów Qi.

IPhone 8 będzie dostępny w dwóch pojemnościach 64GB (za 3 479 złotych) i 256GB (za 4 229 złotych). IPhone 8 Plus będzie dostępny w tych samych pojemnościach 64GB (za 3 979 złotych) i 256GB (za 4 729 złotych). Oba modele będą dostępne w sprzedaży od 29 września.

Tagi:


© 2018 AppleWorld