Apple prezentuje zupełnie nowy Mac Pro czyli komputer dla profesjonalistów

Apple prezentuje zupełnie nowy Mac Pro czyli komputer dla profesjonalistów

Published by in Mac on Czerwiec 4th, 2019

Podczas wczorajszej konferencji otwierającej WWDC 2019 oprócz nowego oprogramowania Apple zaprezentował również swoje dwa nowe urządzenia. Pierwszym z nich jest długo wyczekiwany komputer modułowy Mac Pro.

Zupełnie nowy Mac Pro to potężna moc jaką można osiągnąć z 28-rdzeniowymi procesorami Intel Xeon, do 1,5 TB pamięci ECC RAM, do 4 TB pamięci SSD, do AMD Radeon Pro Vega II Duo z 64 GB pamięci HBM2 i ośmioma gniazdami rozszerzeń PCIe dla maksymalnej wydajności, rozbudowy i konfiguracji.

Nowa konstrukcja obejmuje ramę ze stali nierdzewnej z gładkimi uchwytami i aluminiową obudowę, która podnosi się do łatwego dostępu do całego systemu. Obudowa posiada również unikalny wzór kratowy, który został już określany jako tarka do sera, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i cichą pracę.

Apple twierdzi, że nowy Mac Pro ma moc ponad 300 W i ma „najnowocześniejszą architekturę termiczną”, która pozwala procesorowi działać „całkowicie bez ograniczeń”. Jest to znacząca zmiana w porównaniu z poprzednim Mac Pro. Nowy Mac Pro zawiera Apple Afterburner, nową kartę akceleratora, która może dekodować do trzech strumieni wideo 8K ProRes RAW i 12 strumieni wideo 4K ProRes RAW w czasie rzeczywistym, skutecznie eliminując przepływ pracy proxy.

Szef marketingu Apple Phil Schiller powiedział:

Zaprojektowaliśmy Mac Pro dla użytkowników, którzy wymagają modułowego systemu o wyjątkowej wydajności, rozszerzalności i konfiguracji. Dzięki potężnym procesorom Xeon, ogromnej pojemności pamięci, przełomowej architekturze GPU, rozszerzeniu PCIe, karcie akceleratora Afterburner i oszałamiającej konstrukcji, nowy Mac Pro jest potworem, który umożliwi profesjonalistom wykonywanie najlepszej pracy.

Apple twierdzi, że cena nowego Mac Pro zaczyna się od 5 999 dolarów w Stanach Zjednoczonych z ośmiordzeniowym procesorem Intel Xeon, 32 GB pamięci ECC RAM, kartą graficzną AMD WX 7100 i pamięcią SSD o pojemności 256 GB i będzie dostępny na zamówienie jesienią.


© 2019 AppleWorld