Apple przedłuża program wymiany baterii w iPhone'ie 5

Apple przedłuża program wymiany baterii w iPhone’ie 5

Published by in iPhone on Marzec 7th, 2015

iPhone-5-1

Apple przedłużył swój program wymiany baterii w iPhone’ie 5 do 16 stycznia 2016 zauważył serwis iPhone in Canada. Apple rozpoczął program wymiany baterii w sierpniu 2014 r.

Firma Apple ustaliła, że w przypadku bardzo niewielkiego odsetka telefonów iPhone 5 bateria może się nagle zacząć szybciej rozładowywać lub wymagać częstszego ładowania. Urządzenia dotknięte tym problemem znajdowały się w sprzedaży w okresie od września 2012 r. do stycznia 2013 r. i pochodzą z tego samego wąskiego przedziału numerów seryjnych.

Początkowo Apple powiedział, że program obejmie baterie iPhone’a 5 do “dwóch lat od daty pierwszego zakupu urządzenia lub do 1 marca 2015 roku”

Jednak program został rozszerzony i baterie podlegają wymianie przez 3 lata od daty pierwszej sprzedaży detalicznej telefonu iPhone 5. Oznacza to, że w zależności od urządzenia, kwalifikuje się ono do wymiany baterii aż do września 2015 roku lub najpóźniej do stycznia 2016 roku.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, sprawdźcie numer seryjny swojego urządzenia i dowiedzcie się, że czy może i Wam przysługuje darmowa wymiana. A możecie to zrobić tu: https://www.apple.com/pl/support/iphone5-battery/© 2018 AppleWorld