Apple przedstawia specyfikację MFI dla przyszłych słuchawek Lightning

Apple przedstawia specyfikację MFI dla przyszłych słuchawek Lightning

MFI Apple słuchawki Lightning

Apple wprowadził nową specyfikacją dla producentów akcesoriów “Made for iPhone” (MFi), która pozwala im tworzyć słuchawki łączące się z urządzeniami iOS przez złącze Lightning zamiast regularnego gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Słuchawki Lightning będą w stanie odbierać bezstratny sygnał audio stereo 48 kHz z urządzeń Apple i wysłać cyfrowy sygnał mono 48 kHz przez wejście audio. Oznacza to, że wejście będzie również wspierać słuchawki z mikrofonem po nadchodzącej aktualizacji. Producenci będą mogli skorzystać z Apple Headphone Remote do sterowania głośnością itd, a także z innych przycisków do uruchamiania konkretnych aplikacji takich jak iTunes Radio lub inicjowania sterowania odtwarzaczem w iOS. Dodatkowo słuchawki mogą być wykonane do pracy z towarzyszącą im aplikacją iOS i uruchamiać konkretną aplikację po podłączeniu ich do urządzenia z systemem iOS.

Specyfikacja obejmuje dwie konfiguracje dla słuchawek. Pierwsza nazwana Standard Lightning Headphones wykorzystuje minimum składników po połączeniu się z cyfrowo-analogowym przetwornikiem. Drugi nazywa się Advanced Lightning Headphones i pozwala na bardziej złożone funkcje, takie jak aktywna redukcja szumów.

Słuchawki wyposażone w złącze Lightning pozwoliłyby również urządzeniom iOS do zasilania lub ładowania słuchawek, które wymagają energii elektrycznej, a także pozwalają słuchawkom na potencjalne zasilanie lub ładowanie urządzenia iOS.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że Apple planuje umożliwić pobieranie muzyki wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie jej na urządzeniach z systemem iOS, jak i nowe słuchawki douszne, które mogą korzystać z wysokiej jakości dźwięku. Możliwe jest również, że Apple wykorzysta nowo zakupioną, popularną linię słuchawek Beats Electronics, aby przyspieszyć przyjęcie nowego standardu.

[contentblock id=1 img=iframe.png]© 2018 AppleWorld