Apple przestaje wspierać Windows 7 z programem Boot Camp na nowych modelach MacBook'ów Pro i MacBook'ów Air

Apple przestaje wspierać Windows 7 z programem Boot Camp na nowych modelach MacBook’ów Pro i MacBook’ów Air

Published by in Mac on Marzec 23rd, 2015

Boot Camp

Nowo zaktualizowany MacBook Air oraz 13-calowy MacBook Pro nie będą już obsługiwały systemu Windows 7 przy użyciu programu Boot Camp wynika ze zaktualizowanego dokumentu pomocy technicznej Boot Camp firmy Apple. Boot Camp w nowych notebookach działa tylko z Windows 8 lub nowszym, więc nie da się skorzystać z programu Boot Camp w celu zainstalowania na komputerach Windowsa 7.

Dla osób niezaznajomionych z programem Boot Camp, to oprogramowanie Apple zaprojektowane w celu umożliwienia użytkownikom komputerów Mac instalacji systemu Microsoft Windows na swoich urządzeniach.

Firma Apple zrezygnowała już z wsparcia przez Boot Camp Windowsa 7 w komputerach Mac Pro wypuszczonych w 2013 roku sugerując, że oprogramowanie przestanie być wspierane przez przyszłe komputery Mac. Mimo to, komputery Mac wydane w 2014 roku nadal oferują instalację Windows 7. MacBook Air i MacBook Pro z 2014 roku są ostatnimi notebookami firmy Apple, które obsługują system Windows 7.

Zrzut ekranu 2015-03-23 o 21.48.21

Zrzut ekranu 2015-03-23 o 21.49.38

Choć Boot Camp nie obsługuje już Windows 7, to system operacyjny może być nadal używany na tych nowszych maszynach z oprogramowaniem do wirtualizacji takich jak VMware Fusion i Parallels.

Nie jest zaskakujące, że Apple zdecydował się wycofywać ze wsparcia dla systemu Windows 7 z uwagi na jego zaawansowany wiek. Windows 7 został wydany do publicznej wiadomości w 2009 roku i został zastąpiony w 2012 roku Windowsem 8. Mimo tego, że system ma sześć lat, Windows 7 jest nadal najbardziej intensywnie używanym system operacyjnym na komputerach PC.

Użytkownicy komputerów Mac nie byli zadowoleni z decyzji Apple o zaprzestaniu wsparcia Windows 7 w Mac Pro. Prawdopodobnie decyzja o braku wsparcia tego systemu w nowym MacBook’u Air i MacBook’u Pro również spotka się z oporem. Wielu użytkowników Windowsa jeszcze nie przeszło na nowy Windows 8 zarówno ze względu na jego koszt jak i jego interfejs, który znacznie odbiega od wyglądu systemu Windows 7.

System Windows 10, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku, może zachęcić użytkowników Windows 7 do aktualizacji. Choć jego ceny oficjalnie nie podano to wiadomo, że system Windows 10 będzie darmową aktualizacją dla użytkowników Windows 7, 8 i 8,1.

Tagi:


© 2019 AppleWorld