Apple przewiduje premierę 4-calowego iPhone'a w pierwszej połowie 2016 roku, iPhone 7 Plus z 3 GB pamięci RAM

Apple przewiduje premierę 4-calowego iPhone’a w pierwszej połowie 2016 roku, iPhone 7 Plus z 3 GB pamięci RAM

iPhone 7

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, opublikował dziś nowy raport badawczy określający jego oczekiwania związane z premierami iPhone’ów w 2016 roku, w którym znaleźć możemy kilka interesujących ciekawostek na temat nadchodzących urządzeń.

Po pierwsze, Kuo uważa, że Apple wciąż pracuje nad nowym, 4-calowym iPhone’em, który ma “przypominać zmodernizowanego iPhone’a 5S”. Mówi się, że premiera urządzenia jest zaplanowana na pierwszą połowę przyszłego roku, a sam telefon będzie wyposażony w procesor A9. Kuo uważa, że nowy, 4-calowy iPhone nie będzie posiadać wsparcia 3D Touch, aby odróżnić go od iPhone’a 6S i 6S Plus. Apple ma w planach sprzedać 20-30 mln sztuk nowego iPhone’a do końca 2016 roku.

Patrząc w przyszłość w kierunku następnego, w pełni odświeżonego iPhone’a 7, Kuo oczekuje że pojawi się on tradycyjnie w trzecim kwartale 2016 roku, wraz ze spodziewanym uaktualnieniem do nowego procesora A10 zwiększającym jego wydajność. Wierzy on, że Apple zdecyduje się rozróżnić dwa rozmiary iPhone’a 7 jeśli chodzi o wielkość pamięci RAM. 4.7-calowy iPhone 7 miałby tą samą pojemność 2 GB co obecne iPhone’y, natomiast 5,5-calowy iPhone 7 Plus miałby 3 GB pamięci RAM w celu zwiększenia jego wydajności.

Kuo uważa, że głównymi zwycięzcami cyklu produkcyjnego iPhone’a w 2016 roku będzie Foxconn, który będzie wyłącznym dostawcą nowego, 4-calowego iPhone’a i TSMC, który będzie jedynym dostawcą układu A9 użytego w tym telefonie, a także dostawcą chipów A10 użytych w iPhone’ie 7.

Tagi:


© 2018 AppleWorld