Apple rozkręca produkcję 12-calowego MacBook'a Air. Premiera być może już jeszcze w pierwszym kwartale tego roku

Apple rozkręca produkcję 12-calowego MacBook’a Air. Premiera być może już jeszcze w pierwszym kwartale tego roku

Published by in Mac on Styczeń 13th, 2015

MacBook Air Retina

Dostawca Apple, Quanta Computers, rozpoczął rozkręcenie produkcji nadchodzącego 12-calowego MacBooka Air Retina w związku z jego zapowiadaną prezentacją w pierwszym kwartale 2015 roku, donosi Digitimes.

Firma zwiększyła już wysiłki mające na celu przygotowanie się do produkcji. W najbliższych planach jest rekrutacja nowych pracowników, która ostatecznie ma wynieść w sumie 30 000 osób w ciągu tego kwartału, które mają również pomóc w montażu Apple Watch. Źródła zaznajomione z Quanta dodają uwagę, że 12-calowy MacBook Air ma zastąpić istniejącego, 11-calowego MacBook’a Air, z Apple zdecyduje się zachować 13-calowego MacBook’a Air.

Oczekuje się, że następna generacja MacBooka Air ma być wyposażona w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Retina i nowy procesor Broadwell Core M, który pozwoli na cienką konstrukcję pozbawioną wentylatora. Inne raporty stwierdziły również, że 12-calowy MacBook Air pozbawiony będzie praktycznie wszystkich portów znajdujących się w aktualnej linii MacBook’ów Air i zawierać jedynie gniazdo słuchawkowe, parę mikrofonów, oraz port USB typu C, który ma obsłużyć zarówno łączność jak i ładowanie.© 2018 AppleWorld