Apple rozpoczyna program wymiany baterii w iPhone'ie 5

Apple rozpoczyna program wymiany baterii w iPhone’ie 5

iPhone5_main1_large_verge_super_wide

Apple rozpoczął program wymiany baterii w iPhone’ach 5. Apple zauważył, że niewielki procent iPhone’ów 5 ma uszkodzoną baterię powodującą krótszy czas jej żywotności i częstsze procesy ładowania.

iPhone’y 5 wykazujące te problemy z baterią były sprzedawane w okresie od września 2012 do stycznia 2013 roku. I właśnie te modele mają prawo do bezpłatnej wymiany baterii.

Apple ustalił, że bardzo mały procent iPhone’ów 5 może może być dotkniętych krótszą żywotnością baterii i należy je częściej ładować. IPhone’y 5 dotknięte tym problemem były sprzedawane w okresie od września 2012 do stycznia 2013 w ograniczonym zakresie numeru seryjnego.

Jeśli Twój iPhone 5 doświadcza tych objawów i spełnia wymagania kwalifikacyjne wymienione powyżej, Apple wymieni baterię iPhone’a 5 bezpłatnie.

Apple mówi, że problem dotyczy tylko “ograniczonego zakresu numerów seryjnych” dlatego jeśli jesteście posiadaczami iPhone’a 5 sprawdźcie jego numer seryjny na stronie programu, aby dowiedzieć się, czy Wasz telefon potrzebuje nowego akumulatora. Ci, którzy zakwalifikują się na wymianę będą mogli tego dokonać w autoryzowanym serwisie Apple, którego najbliższy punkt można znaleźć przez stronę programu.

program wymiany baterii iPhone 5

Użytkownicy, którzy już zapłacili za wymianę baterii będą uprawnieni do otrzymania zwrotu pieniędzy za koszt baterii od firmy Apple. Witryna pomocy technicznej firmy Apple mówi, że program obejmuje baterie iPhone’a 5 do dwóch lat od daty pierwszego zakupu urządzenia lub do 1 marca 2015 w zależności od tego, który okres zapewnia dłuższy zasięg. Wymiana baterii będzie możliwa od 29 sierpnia.

Oprócz nowego programu wymiany baterii, Apple wciąż kontynuuje program wymiany przycisku usypiania/budzenia dla iPhone’a 5 dla urządzeń, w których może on nie działać prawidłowo. Wymiana tego przycisku też nie jest związana z żadnym kosztem. Niektóre iPhone’y 5S również doświadczyły wadliwej żywotności baterii, ale Apple zdecydował się dotrzeć indywidualnie do użytkowników, których to dotyczyło, a nie realizować program wymiany dla tych urządzeń.© 2018 AppleWorld
Loading...