Apple rozpoczyna przyjmowanie zamówień na iPhone X

Apple rozpoczyna przyjmowanie zamówień na iPhone X

Od godziny 9.00 rano firma Apple rozpoczęła przyjmowanie wstępnych zamówień na nowego iPhone’a X za pośrednictwem sklepu internetowego i za pośrednictwem aplikacji Apple Store.

IPhone X jest pierwszym od lat przeprojektowanym telefonem firmy Apple, który wprowadza ekran OLED o przekątnej 5,8 cala pozbawiony ramek bez przycisku Home. Wprowadza również kamerę TrueDepth, która obsługuje nowy system rozpoznawania twarzy Face ID, a dodatkowo wspiera bezprzewodowe ładowanie Qi.

Wstępne zamówienia są obecnie dostępne w 55 pierwszych krajach wśród których znalazła się również Polska. Jak to było do przewidzenia startowa pula nowych iPhone’ów X jest praktycznie wyprzedana, a nowe modele iPhone’a prezentują szacunkowy czas wysyłki znacznie powyżej daty premiery 3 listopada. Czas ten na chwilę obecną wynosi 5-6 tygodni czyli jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jednak jak się zorientowałem wielu osobom w naszym kraju udało się na tyle wcześnie wejść na stronę Apple.pl, że otrzymają telefon w dniu jego premiery czyli właśnie 3 listopada.

Klienci, którzy chcą kupić iPhone’a X w dniu premiery, ale nie mogli na tyle wcześnie zamówić go przez internet, mają szansę stawić się jako pierwsi w salonach sprzedaży w dniu premiery czyli 3 listopada, co jak zapewniał Apple da im możliwość zakupu urządzenia bezpośrednio w sklepie.

Cena iPhone’a X to 4979 złotych za model 64GB i 5729 złotych za model 256GB.

Tagi:

© 2020 AppleWorld