Apple rozszerza program testów beta zezwalając na publiczne testy systemu tvOS 11

Apple rozszerza program testów beta zezwalając na publiczne testy systemu tvOS 11

Firma Apple zaktualizowała dziś witrynę internetową programu Apple Beta Software, aby poinformować, że w niedalekiej przyszłości będą dostępne publiczne wersje beta dla iOS 11, macOS High Sierra i tvOS 11.

Firma Apple oferuje od kilku lat systemy macOS i iOS, a deweloperzy mają szansę wypróbować nowe funkcje oprogramowania przed publicznym wypuszczeniem, a także dostarczyć firmie Apple dodatkowych informacji zwrotnych, ale tvOS to nowy dodatek.

Po raz pierwszy wraz z tvOS 11, Apple planuje umożliwić programistom instalowanie oprogramowania beta. Aby pobrać program tvOS 11 w wersji beta, publiczni testerzy beta będą musieli połączyć telewizor Apple z komputerem i programem iTunes za pomocą kabla USB-C. Oprogramowanie tvOS będzie następnie instalowane w Apple TV przy użyciu programu iTunes, a kolejne aktualizacje będą dostępne z poziomu aktualizacji.

Trudne wymagania instalacyjne były prawdopodobnie powodem, dla którego poprzednie wersje beta tvOS nie zostały udostępnione publicznie.

Nie jest jasne, kiedy tvOS w wersji beta zostanie udostępniony publicznym beta testerom, ale podczas ostatniego wystąpienia Apple powiedział, że iOS i macOS High Sierra będą udostępnione publicznym testerom pod koniec czerwca, co prawdopodobnie przypuszczalnie przyniesie również nową publiczną wersję beta tvOS 11.

Jeśli chodzi o funkcje, firma Apple nie przedstawiła jeszcze szczegółowych informacji na temat tego, co nowego pojawi się w tvOS 11 i poświęcono temu niewielki czas podczas wczorajszej konferencji. Wiadomo jedynie o nowej wersji aplikacji Amazon Prime Video, która trafi do Apple TV jeszcze w tym roku.© 2018 AppleWorld