Apple sprzedał miliard iPhone'ów

Apple sprzedał miliard iPhone’ów

Published by in iPhone on Lipiec 28th, 2016

milardowy iPhone

Apple ogłosił wczoraj, że sprzedał niedawno swojego miliardowego iPhone’a, ustanawiając tym samym kolejny kamień milowy dla firmy. CEO Tim Cook podzielił się tą wiadomością z pracownikami na spotkaniu personelu jak zauważono w notatce prasowej opublikowanej przez Apple.

W oświadczeniu, Cook nazwał iPhone’a jednym z najbardziej udanych, zmieniających świat produktów w historii wierząc, że iPhone stał się urządzeniem, bez którego ludzie nie mogą żyć.

“iPhone stał się jednym z najważniejszych, zmieniających świat i udanych produktów w historii. Jest czymś więcej niż stałym towarzyszem. iPhone jest naprawdę istotną częścią naszego codziennego życia i pozwala na wiele z tego co robimy przez cały dzień “, powiedział Cook.” W ubiegłym tygodniu osiągnęliśmy kolejny kamień milowy, kiedy sprzedaliśmy miliardowy egzemplarz iPhone’a. Nigdy nie staraliśmy się robić najwięcej, ale zawsze chcemy robić najlepsze produkty, co czyni różnicę. Dziękuję wszystkim w Apple za pomoc w zmienianiu świata na co dzień.”

Apple po raz pierwszy wprowadził iPhone’a w 2007 roku i od tego czasu firma wypuściła jego dziewięć generacji, każdy z nowymi usprawnieniami, poprawkami i nowymi funkcjami. Chociaż sprzedaż iPhone’a spadła w dół w ciągu ostatnich dwóch kwartałów to miliard sprzedanych egzemplarzy pokazuje to, jak udanym jest on produktem.

IPhone od dawna jest najważniejszym urządzeniem firmy Apple, odpowiedzialnym za większość przychodów, które przynosi firma.

W przyszłym roku, Apple będzie świętować 10 rocznicę wypuszczenia iPhone’a, a firma ma w związku z tym spore plany. Plotki sugerują, że iPhone 2017 wprowadzi najbardziej znaczące zmiany  w jego wyglądzie, jakie widzieliśmy do tej pory, z całkowicie szklaną obudową i wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi, z wbudowanym aparatem i czujnikiem Touch ID. Inne potencjalne funkcje to ładowanie bezprzewodowe, dodatki biometryczne, takie jak skanowanie tęczówki lub twarzy oraz szybszy procesor A11.© 2018 AppleWorld