Apple staje się pierwszą na świecie firmą wartą bilion dolarów

Apple staje się pierwszą na świecie firmą wartą bilion dolarów

Apple oficjalnie stał się jedyną na świecie spółką giełdową wartą bilion dolarów. Cena akcji amerykańskiego koncernu osiągnęła w czwartek 207,05 dolarów, co przełożyło się na łącznie bilionową wycenę.

Apple już siódmy rok z rzędu jest najwyżej wycenianą giełdową spółką na świecie. Od giełdowego debiutu w 1980 roku wartość akcji Apple poszła w górę o ponad 50 tysięcy procent.

Akcje Apple wzrosły o ponad osiem procent od czasu zamknięcia giełdy we wtorek, po rekordowych wynikach finansowych za drugi kwartał kalendarzowy. Apple ustanowiło nowy rekord, osiągając dochody w wysokości 53,3 miliarda dolarów, z łatwością wyprzedzając oczekiwania Wall Street i znów pojawiły się głosy, że iPhone X musi sprzedawać się całkiem dobrze.

Ten kolejny kamień milowy jest świadectwem siły firmy Apple, która od wielu lat jest najcenniejszą firmą na świecie. Poza 2016 rokiem, który był odstający od tej tendencji, Apple stale zwiększa swoje dochody i zyski od 2003 roku, napędzany ogromną popularnością produktów takich jak iPhone i iPad.

Tagi:


© 2019 AppleWorld