Apple udostępnia czwartą publiczną wersję beta iOS 11

Apple udostępnia czwartą publiczną wersję beta iOS 11

Apple udostępnił dzisiaj czwartą publiczną wersję beta iOS 11 dla publicznej grupy testerów beta, umożliwiającą osobom nie będącym programistami pobranie i testowanie nowego systemu operacyjnego przed jego oficjalną premierą. Czwarta wersja beta iOS 11 pojawia się dwa tygodnie po tym, jak firma Apple wydała trzecią publiczną wersję beta i odpowiada piątej wersji beta dla deweloperów, która została wydana wczoraj.

Testerzy beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, otrzymali nową aktualizację iOS 11 beta po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu z poziomu uaktualnień urządzenia iOS.

Z zauważonych nowości, dzisiejsza aktualizacja usuwa funkcję wiadomości w iCloud, wprowadza nowe ikony dla Aparatu i Ustawień, oraz zawiera nowy widget Muzyki w Centrum Sterowania, który ułatwia przesyłanie muzyki do urządzeń AirPlay, głośników i słuchawek.

IOS 11 wprowadza kilka istotnych zmian w systemie operacyjnym, w tym nowy wygląd powiadomień na ekranie blokady i konfigurowalny, przebudowany Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej, Notatki umożliwiają przeszukiwanie pisma ręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka umożliwia udostępnianie playlist znajomym.

Apple planuje oficjalnie wypuścić iOS 11 jesienią tego roku.© 2018 AppleWorld