Apple udostępnia czwartą wersję beta iOS 10 dla publicznych beta testerów

Apple udostępnia czwartą wersję beta iOS 10 dla publicznych beta testerów

iOS 10 beta 4

Firma Apple udostępniła dziś piątą wersję beta iOS 10 dla deweloperów i jednocześnie czwartą wersję beta dla publicznych beta testerów zaledwie tydzień po udostępnieniu trzeciej wersji beta i około dwa miesiące po pierwszym odsłonięciu nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference 2016.

iOS 10 beta 4 jest dostępna z poziomu uaktualnień systemu dla tych, którzy są częścią programu testów beta Apple i mają zainstalowany odpowiedni certyfikat.

iOS 10 jest główną aktualizacją iOS z ogromną ilością nowych funkcji i usprawnień konstrukcyjnych, w tym nowe okno blokady ekranu z powiadomieniami 3D Touch, łatwiejszy dostęp do aparatu, przeprojektowane Centrum Sterowania i nowe widżety ekranu. Według Apple, iOS 10 jest największą aktualizacją systemu iOS wydaną przez firmę.

Aplikacja Wiadomości w iOS 10 został przeprojektowana w funkcje, które zawierają animacje tła,  wlepki, odręczne notatki, odpowiedzi Tapback, łatwą zamianę tekstu w emotikony oraz dedykowany App Store, a Zdjęcia zyskały nowe funkcje rozpoznawania twarzy i otoczenia wraz z funkcją wspomnień pozwalającą odkrywać zapomniane chwile.

Co nowego w iOS 10 beta 4:

Smart Battery Case – iPhone 6 i 6S powinny teraz działać poprawnie ze Smart Battery Case firmy Apple. Zgodnie z notatką dodaną do iOS 10, etui nie będzie już powodować dziwnych zachowań urządzenia.

Zdjęcia – Apple planuje ponowne przetworzenie danych rozpoznawania twarzy w wersji beta 4, więc nazwane, ulubione i rozpoznane dane twarzy zostaną zresetowane.

Dźwięk blokady – pojawił się nowy dźwięk podczas blokowania iPhone’a. Brzmi trochę jak zamykanie drzwi.

Centrum Sterowania – ikony Centrum Sterowania w panelu Muzyka zostały nieznacznie modyfikowane.

controlcentericons

Ustawienia – Sekcja “Home” w aplikacji Ustawienia została usunięta na iPhone’ie, ponieważ nie służyła żadnemu celowi. Pozostaje dostępna na iPadzie.

Widgety – Nowy panel widgetów, dostępny przesuwając się w prawo, teraz wyświetla datę na wszystkich urządzeniach.

Tagi:


© 2018 AppleWorld