Apple udostępnia deweloperom pierwszą wersję beta iOS 9.3

Apple udostępnia deweloperom pierwszą wersję beta iOS 9.3. Co przyniesie nowego?

iOS 9.3 beta 1

Choć deweloperzy i publiczni testerzy wciąż przygotowują się do wypuszczenia wersji iOS 9.2.1, Apple udostępnił dziś deweloperom pierwszą wersję beta iOS 9.3, kolejnej dużej aktualizacji systemu mobilnego.

Pierwsza beta iOS 9.3 jest dostępna do pobrania dla zarejestrowanych deweloperów ze strony Apple Developer Center.  Developer Center z Apple i publiczna beta może być dostępny w najbliższej przyszłości. Programiści iOS 9.3 mogą również pobrać aktualizację poprzez system over-the-air, używając nowego profilu konfiguracji iOS 9.3.

Choć Apple oficjalnie nie podał żadnych wskazówek na temat tego, co może być zawarte w iOS 9.3, to już zauważono pierwsze pierwsze nowe funkcje i poprawki systemu operacyjnego. Tak jak w przypadku każdej większej aktualizacji iOS, bez wątpienia możemy się spodziewać dłuższej listy zarówno nowości jak i poprawek błędów w celu rozwiązania problemów znalezionych od czasu wydania iOS 9.2.

Co nowego w iOS 9.3:

Apple Watch – z iOS 9.3 i WatchOS 2.2 można będzie powiązać iPhone’a z więcej niż jednym zegarkiem Apple Watch. Do tego procesu wymagane są obie aktualizacje.

applewatchios93

Night Shift – iOS 9.3 posiada funkcję, która redukuje niebieskie światło w nocy, podobnie jak F.lux robi to na komputerze Mac.

nightshiftmodeios93-800x440

Notatki – Notatki mogą być teraz chronione hasłem oraz mają nowe funkcje sortowania według daty utworzenia, daty modyfikacji lub alfabetycznie.

Zdrowie – aplikacja Zdrowie została wzbogacona o nowy interfejs, który sprawia, że łatwiej możemy zobaczyć na niej ruch, ćwiczenia i godziny stania. Istnieje również nowe menu w niektórych kategoriach, aby ułatwić użytkownikom odkrywanie w aplikacji nowych funkcji, które mogą być wykorzystywane do śledzenia danych dotyczących zdrowia.

healthappupdate

CarPlay – CarPlay obsługuje teraz funkcje iOS 9, takie jak sekcje Nowe i dla Ciebie w Apple Music oraz funkcje “W pobliżu” w Mapach do odkrywania najlepszych restauracji, kawiarni i wielu więcej.

Quick Actions – na iPhone’ie 6s i 6s Plus, kilka aplikacji systemowych otrzymało dostęp do nowych podmenu 3D Touch w tym Pogoda, Ustawienia, Kompas i Zdrowie. Ustawienia zawierają na przykład przydatne skróty dostępu do Bluetooth, Wi-Fi, baterii i opcji tapet.

weathersettingsquickactions-800x707© 2018 AppleWorld