Apple udostępnia drugą wersję beta iOS 11.4 dla publicznych beta testerów

Apple udostępnia drugą wersję beta iOS 11.4 dla publicznych beta testerów

Firma Apple wypuściła dziś drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 11.4 dla swojej publicznej grupy testerów beta, dwa tygodnie po udostępnieniu pierwszej wersji beta i trzy tygodnie po wydaniu iOS 11.3, ostatniej ważnej aktualizacji systemu operacyjnego iOS 11. Dzisiejsza publiczna wersja beta jest identyczna z wersją beta dla deweloperów udostępnioną programistom wczoraj.

Beta-testerzy, którzy są członkami programu testów beta Apple, otrzymali aktualizację systemu do iOS 11.4 z poziomu uaktualnień po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

Ci, którzy chcą dołączyć do programu testów beta, mogą zarejestrować się w witrynie testów beta firmy Apple, która zapewnia użytkownikom dostęp do wersji testowych iOS, macOS i tvOS. Bety na iOS nie zawsze są stabilne i nie powinny być instalowane na podstawowym urządzeniu.

IOS 11.4 beta jest podobny do wersji beta systemu iOS 11.3, ponieważ zawiera kilka kluczowych funkcji usuniętych z iOS 11.3 przed samym wydaniem, które zostaną zapewnie ponownie wprowadzone w systemie iOS 11.4.

Aktualizacja obejmuje obsługę funkcji AirPlay 2, umożliwiając odtwarzanie tej samej piosenki na wielu urządzeniach i dodanie do aplikacji Home urządzenia Apple TV i głośników podłączonych do AirPort Express.

iOS 11.4 ponownie wprowadza Wiadomości w iCloud. Wiadomości w iCloud były obecne przez cały okres testowania wersji beta w systemie iOS 11.3, ale nie zostały udostępnione. Wiadomości w iCloud, jak nazwa wskazuje przechowuje wiadomości w iCloud, a nie na urządzeniu, co pozwala na lepsze możliwości synchronizacji. Obecnie przychodzące wiadomości iMessages są wysyłane na wszystkie urządzenia, na których jesteś zalogowany do swojego Apple ID, ale nie ma prawdziwej synchronizacji na różnych urządzeniach.

Wiadomości w iCloud umożliwiają pobieranie wszystkich wiadomości iMessages na nowe urządzenie, a wiadomość usunięta na jednym urządzeniu usunie je na wszystkich urządzeniach. Starsze wiadomości i załączniki są również przechowywane w iCloud, a nie na urządzeniu, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń dyskową.


© 2020 AppleWorld