Apple udostępnia drugie wersje beta iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 dla publicznych beta testerów

Apple udostępnia drugie wersje beta iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 dla publicznych beta testerów

Published by in iPad, iPhone, iPod, Mac on Luty 7th, 2017

Firma Apple udostępniła drugie wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 dla publicznych beta testerów. Pojawiają się one dwa tygodnie po wypuszczeniu pierwszej wersji beta i jeden dzień po wydaniu ich w ręce deweloperów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację beta z poziomu uaktualnień swoich urządzeń iOS a na komputerach Mac z poziomu aktualizacji w Mac App Store. Do pobrania tych wersji trzeba mieć zainstalowany odpowiedni certyfikat związany z beta testami.

Jako jedna z główniejszych aktualizacji, iOS 10.3 wprowadza nową opcję “Znajdź moje AirPods”, aby pomóc użytkownikom zlokalizować zgubione bezprzewodowe słuchawki AirPods. Umieszczone w aplikacji “Find My Friends” Find My AirPods śledzi ostatnią znaną lokalizację, w której AirPods były podłączone do urządzenia iOS poprzez Bluetooth, a to pozwala aby AirPodsy emitowały dźwięk mający ułatwić ich znalezienie.

Wraz z Find My AirPods, aktualizacja zawiera także zmianę na nowy system plików Apple File System (APFS). Po raz pierwszy wprowadzone w 2016 roku, APFS jest zoptymalizowany dla pamięci Flash/SSD i zawiera silniejsze szyfrowanie i inne ważne funkcje.

MacOS Sierra w wersji 10.12.4 przynosi tryb Night Shift znany z urządzeń iOS do komputera Mac. Po raz pierwszy wprowadzony wraz z iOS 9.3, Night Shift ma na celu stopniowe przesunięcie kolorów ekranu urządzenia z niebieskiego na żółty, zmniejszając ekspozycję światła niebieskiego. Mówi się, że niebieskie światło zakłóca rytm dobowy i uważa się, że może niekorzystnie wpływać na sen zwłaszcza w godzinach wieczornych.© 2018 AppleWorld