Apple udostępnia dziewiątą publiczną wersję beta iOS 11

Apple udostępnia dziewiątą publiczną wersję beta iOS 11

Firma Apple udostępniła dziś już dziewiątą wersję beta iOS 11 dla publicznych beta testerów, która jest dziesiątą wersją beta dla deweloperów. Pojawia się ona zaledwie w ciągu tygodnia od wydania ósmej wersji beta i trzy miesiące po prezentacji nowego systemu na konferencji Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 11 beta z poziomu uaktualnień swojego urządzenia iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

Dzisiejsza wersja wprowadza jedynie poprawki błędów i jest zapewne ostatnią przed ostateczną wersją deweloperską nazywaną Golden Master.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy wygląd ekranu blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej, Notatki umożliwią przeszukiwanie pisma ręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka umożliwia udostępnianie playlist znajomym.

Nowa aplikacja Pliki poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS, a na iPadzie pojawił się nowy dok, przełącznik aplikacji i obsługa Drag and Drop co poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. App Store w iOS 11 został całkowicie przebudowany, zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca, iMessages można zapisać w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzie takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie nowych aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Oficjalna premiera systemu iOS 11 ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu, a o dokładnej dacie dowiemy się zapewne już 12 września podczas zapowiedzianej już konferencji Apple.© 2018 AppleWorld