Apple udostępnia EFI Firmware Updates dla Mac mini oraz MacBook Pro

Apple udostępnia EFI Firmware Updates dla Mac mini oraz MacBook Pro

Published by in Mac on Wrzesień 15th, 2011

Dwa dni temu informowaliśmy o wydanej przez Apple aktualizacji firmware’u EFI dla MacBook’ów Air, która m.in. poprawiała działanie funkcji Lion Recovery przez połączenie internetowe i dodawała szereg poprawek związanych z Thunderbolt. Dziś Apple wydała dwie dodatkowe aktualizacje firmware’u EFI dla komputerów Mac mini i MacBook Pro.

Mac mini EFI Firmware Update 1.3

“Ta aktualizacja zawiera poprawki zwiększające stabilność odzyskiwania OS X Lion przez połączenia z internetem, i rozwiązuje problemy kompatybilności z monitorami Apple Thunderbolt oraz wydajności docelowej Thunderbolt Disk Mode na Mac Mini (modele z połowy 2011)”

MacBook Pro EFI Firmware Update 2.2

“Ta aktualizacja umożliwia odzyskiwanie OS X Lion przez połączenie z internetem i zawiera poprawki, które rozwiązują problemy z kompatybilnością z monitorami Apple Thunderbolt oraz wydajnością docelową Thunderbolt Disk Mode w MacBook Pro (modele z początku 2011). “

W szczególności, Apple umożliwiło funkcję Lion Internet Recovery w nowym MacBooku Pro, w modelach wprowadzonych w lutym b.r. Lion Internet Recovery zadebiutował wraz z wydaniem nowego systemu OS X Lion w lipcu, ale był udostępniony wyłącznie dla zaktualizowanych modeli Mac mini oraz modeli Air. Funkcja pozwala użytkownikom Mac ponowną reinstalację Liona bezpośrednio z serwerów Apple.

Obie aktualizacje dostępne są na stronie internetowej firmy Apple lub poprzez Software Update. Bezpośrednie linki do pobrania poniżej:

Mac mini EFI Firmware Update 1.3 (4.26 MB)

Macbook Pro EFI Firmware Update 2.2 (4.17 MB)© 2018 AppleWorld