Apple udostępnia filmy z prawdziwymi historiami użytkowników Apple Watch i wpływie zegarka na ich życie

Apple udostępnia filmy z prawdziwymi historiami użytkowników Apple Watch i wpływie zegarka na ich życie

Firma Apple udostępniła dziś na swoim kanale YouTube dwa filmy zatytułowane Real Stories i Real Stories: Michael.

Pierwszy film skupia się na potencjale Apple Watch, który może uratować życie, w tym na mężczyźnie, który rozbił się podczas kitesurfingu i wykorzystał swój zegarek Apple do zadzwonienia do swojego syna. Opowiada również historię 13-letniego chłopca, którego Apple Watch ostrzegł o podwyższonym rytmie serca, o matce w wypadku samochodowym, która zadzwoniła pod 911 ze swojego Apple Watch i kilka innych.

“Ludzie cały czas kontaktują się z Apple, aby podzielić się tym, jak Apple Watch stał się nieodłączną częścią ich życia” – powiedział Apple w opisie filmu “Rzeczywiste historie”. “Oto niektóre z tych historii.”

Drugi film przedstawia historię Michaela Jacksona z Duluth w stanie Minnesota, który urodził się z porażeniem mózgowym czterokończynowym. Pewnej nocy został obudzony przez powiadomienie Apple Watch o podwyższonym rytmie serca, wezwał pogotowie i stwierdzono, że ma sepsę, potencjalnie śmiertelny stan.

“Wiele osób kontaktuje się z Apple, aby podzielić się tym, jak otrzymywanie powiadomień o częstości akcji serca w Apple Watch pomogło im rozpoznać i zareagować na poważne problemy” – czytamy w drugim opisie filmu. “Oto historia Michaela.”

Filmy są zbieżne z dzisiejszym wydaniem systemu watchOS 5.1.2, który wprowadza aplikację EKG na Apple Watch Series 4 w Stanach Zjednoczonych.


© 2019 AppleWorld