Apple udostępnia iOS 9.3.5 z poprawką trzech krytycznych luk wykorzystywanych przez grupę hakerów

Apple udostępnia iOS 9.3.5 z poprawką trzech krytycznych luk wykorzystywanych przez grupę hakerów

IOS 9.3.5

Firma Apple wydała właśnie aktualizację iOS 9.3.5 dla systemu operacyjnego iOS 9, prawie miesiąc po wydaniu iOS 9.3.4 i kilka tygodni przed spodziewanym publicznym wydaniem iOS 10, który obecnie jest jeszcze w fazie beta testów.

iOS 9.3.5 jest już dostępny dla wszystkich urządzeń z systemem iOS 9 poprzez zakładkę uaktualnienia.

iOS 9.3.5 będzie prawdopodobnie ostatnią aktualizacją do systemu operacyjnego iOS 9, wprowadzając ostatnie poprawki, ulepszenia zabezpieczeń i optymalizację wydajności przed pojawianiem się iOS 10. Poprzednia aktualizacja iOS 9.3.4 zawierała jedynie krytyczną poprawkę zabezpieczeń, którą wykorzystywał jailbreak Pangu. Zgodnie z informacją dodaną do aktualizacji iOS 9.3.5 też wprowadza głównie poprawki zabezpieczeń i powinien być pobrany przez wszystkich użytkowników iOS.

Według The New York Times, dzisiejsza aktualizacja iOS łata trzy luki w zabezpieczeniach, które mogły zostać wykorzystane przez oprogramowanie stworzone przez NSO Group w celu szpiegowania dysydentów i dziennikarzy. Oprogramowanie było w stanie uzyskać dostęp do wiadomości, maili i listy kontaktów w zainfekowanych telefonach. Mogło też pozyskiwać hasła, śledzić rozmowy telefoniczne i rejestrować dźwięk.

Tagi:


© 2018 AppleWorld