Apple udostępnia macOS Sierra 10.12.4 z nowym trybem Night Shift

Apple udostępnia macOS Sierra 10.12.4 z nowym trybem Night Shift

Published by in Mac on Marzec 27th, 2017

Firma Apple opublikowała dziś macOS Sierra 10.12.4, czwartą aktualizację systemu operacyjnego macOS Sierra, który pojawił się 20 września. MacOS Sierra 10.12.4 testowany był od 24 stycznia, a firma Apple wydała osiem wersji beta przed oficjalnym wydaniem.

MacOS Sierra 10.12.4 to bezpłatna aktualizacja dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają system macOS Sierra. Aktualizację można pobrać korzystając z funkcji aktualizacji oprogramowania w Mac App Store.

MacOS Sierra 10.12.4 wprowadza po raz pierwszy tryb Night Shift na Maca. Night Shift, wprowadzony po raz pierwszy na urządzeniach z iOS w systemie iOS 9.3, ma na celu stopniowe zmienianie wyświetlacza urządzenia z niebieskiego na subtelny żółty, co zmniejsza ekspozycję na światło niebieskie. Uważa się, że niebieskie światło przerywa rytm okołodobowy, zakłócając wzorce snu.

Night Shift jest aktywowany przez sekcję Monitory w oknie Preferencje systemowe, gdzie dostępne jest domyślne ustawienie włączania przy zachodzie słońca i wyłączania się przy wschodzie słońca. Można również ustawić włączanie i wyłączanie w określonych godzinach. Night Shift może być również włączany ręcznie za pomocą Centrum powiadomień lub Siri.

Aktualizacja w wersji 10.12.4 skupia się przede wszystkim na zmianie trybu nocnego, ale aktualizacja rozwiązuje również kilka problemów z renderowaniem i adnotacjami w dokumentach PDF w programie Podgląd, poprawiono widoczność wiersza tematu w widoku konwersacji w programie Mail oraz nowe opcje iCloud Analytics.


© 2019 AppleWorld