Apple udostępnia narzędzie do sprawdzania stanu blokady aktywacji systemu na urządzeniach iOS

Apple udostępnia narzędzie do sprawdzania stanu blokady aktywacji systemu na urządzeniach iOS

Blokada aktywacji urządzenia Apple

Apple opublikował nowe narzędzie Activation Lock Status, które ułatwi osobom kupującym używanego iPhone’a, iPada lub iPoda touch uniknięcie zakupu urządzenia, które zostało zablokowane przez innego użytkownika czy to w ramach bezpieczeństwa czy też po kradzieży.

Dostępne z poziomu iCloud.com narzędzie sprawdzające status aktywacji pozwala użytkownikom wpisać IMEI lub numer seryjny urządzenia, aby sprawdzić, czy urządzenie nie ma aktywowanej blokady.

Blokada aktywacji urządzenia została wprowadzona wraz z iOS 7 i ma na celu zapobieganie kradzieży iPhone’ów i iPadów. Dzięki niej urządzenie jest lepiej zabezpieczone na wypadek, gdyby dostało się w niepowołane ręce i jest większa szansa na jego odzyskanie. Nawet jeśli właściciel zdecyduje się na zdalne wymazanie urządzenia, blokada aktywacji nadal uniemożliwia innym osobom ponowną aktywację urządzenia bez zgody właściciela. Aby chronić swoje urządzenie w taki sposób, wystarczy mieć na nim włączoną aplikację Znajdź mój iPhone i pamiętać identyfikator oraz hasło Apple ID.

Zrzut ekranu 2014-10-02 o 19.55.07

Blokada aktywacji obniża kradzieże iPhone’a w dużych miastach, ale również uczula użytkowników, którzy kupują używane urządzenia z systemem iOS. Jeżeli blokada aktywacji jest włączona, urządzenie iOS jest całkowicie bezużyteczne dopóki nie zostanie odblokowane przez poprzedniego właściciela.

Jeśli urządzenie ma włączoną Blokadę Aktywacji systemu iOS, narzędzie Apple da użytkownikom wyraźne ostrzeżenie, że do aktywacji urządzenia przez kolejnego użytkownika będzie wymagane Apple ID i hasło. Prezentuje również instrukcje jak usunąć blokadę aktywacji w używanym urządzeniu, co wymaga skontaktowania się z poprzednim właścicielem.

Każdy, kto kupuje lub sprzedaje używane urządzenie iOS powinien skorzystać z nowego narzędzia Apple, które jest bardzo przydatne w uniknięciu zakupu sprzętu  ponieważ może być stosowany przed transakcja odbywa się w celu zapewnienia urządzenia z systemem iOS będą wykorzystywane przez nowego właściciela.© 2018 AppleWorld