Apple udostępnia narzędzie umożliwiające niezadowolonym użytkownikom usunięcie albumu U2

Apple udostępnia narzędzie umożliwiające niezadowolonym użytkownikom usunięcie albumu U2

U2 Songs of Innocence free iTunes

Podczas swojej ostatniej prezentacji Apple ogłosił, że udostępni za darmo nowy album U2 “Songs of Innocence” wszystkim klientom iTunes. Jednak zamiast dać klientom możliwość pobrania albumu na własną rękę, Apple umieścił go na kontach iTunes powodując, że niektóre urządzenia automatycznie pobierały album bez wyraźnej zgody użytkownika.

Ruch ten oczywiście wywołał narzekania użytkowników, którzy nie chcieli mieć albumu U2 na swoich urządzeniach. To skłoniło teraz Apple, by utworzył proces usuwania album z kont i urządzeń użytkownika. Według rzecznika firmy Apple, Toma Neumayra, który wydał oświadczenie dla Re/code, klienci pytali Apple jak usunąć album po jego umieszczeniu na koncie, co doprowadziło do stworzenia przez Apple zarówno narzędzia jak i dokumentu pomocy technicznej opisującego proces usuwania albumu z iCloud.

u2albumremoval

Aby usunąć album U2, użytkownik kierowany jest do nowego narzędzia usuwania, które automatycznie usunie album U2 z konta użytkownika po zalogowaniu się za pomocą identyfikatora Apple ID i hasła.

Apple ostrzega, że album usunięty z konta iTunes, nie będzie już dostępny jako wcześniej zakupiony album. Użytkownicy mogą do 13 października 2014 ręcznie zainstalować album za darmo.© 2018 AppleWorld